ادامه سریال اردوهای مختلط در دانشگاه‌ صنعتی اصفهان+ تصاویر

کنسرت رضا صادقی در مرکز همایش های میلاد مسئولان وزارت علوم همچنان بر ادعای خود مبنی بر انکار برگزاری کنسرت‌های موسیقی و اردوهای مختلط در دانشگاه‌ها اصرار دارند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران، در حالی که هنجارشکنی و اقدامات مغایر با ارزش های دینی و اسلامی به اخبار مکرر این روزهای تعداد قابل توجهی از دانشگاه‌های کشور تبدیل شده، مسئولین وزارت علوم همچنان بر ادعای خود مبنی بر انکار برگزاری کنسرت‌های موسیقی و غیرقانونی خواندن اردوهای مختلط دانشجویی اصرار می‌ورزند و در مقابل در برخی دانشگاه‌ها همچنان این رویه ادامه دارد.

وزیر علوم سال گذشته با تکذیب برگزاری کنسرت‌های دانشگاهی و اردوهای مختلط در گفتگو با رسانه‌ها اظهار داشت: دانشگاه ها مجوز برگزاری اردوی مختلط نداشته و چون مجوز ندارند این کار را انجام نمی‌دهند و اگر موردی مشاهده شود با آن دانشگاه برخورد خواهد شد. از گذشته کنسرت در دانشگاه‌ها برگزار نمی‌شد و اکنون نیز برگزار نمی‌شود! (اینجــا)

معاون فرهنگی وزیر علوم نیز با گذاشتن پای خود در جای پای وزیر مطبوعش و در پاسخ به برگزاری کنسرت موسیقی و اردوهای مختلط در دانشگاه‌ها گفت: اردوهای دانشجویی با عنوان مختلط جرم است و براساس اساسنامه وزارت علوم این نوع اردوها ممنوع است. اگر چه ممکن است بعضی از دانشگاه‌ها دچار غفلت شوند و این اردوها را برگزار کنند و ما در صورت مشاهده با خاطیان برخورد خواهیم کرد. (اینجــا)

حال با وجود تکرار این ادعاها مبنی بر غیرقانونی بودن برگزاری کنسرت و نیز اردوهای مختلط در دانشگاه ها و برخورد با خاطیان، استمرار شرایط نامساعد فرهنگی و مسامحه و غفلت مسئولین مربوطه، زمینه مساعد برای جولان مروجین اختلاط دانشجویان و برگزاری کنسرت های رقص و پایکوبی را در دانشگاه های کشور فراهم آورده است.

یکی از دانشگاه‌های برتر کشور در حوزه‌های مختلف علمی و آموزشی که طی سال‌های گذشته دچار حواشی و بحران های متعدد ناشی از این ناهنجاری های فرهنگی شده است، دانشگاه صنعتی اصفهان است.

سال گذشته بود که با انتشار فیلم ها و تصاویر متعددی از اردوهای مختلط و نیز برگزاری کنسرت موسیقی به همراه رقص و پایکوبی دانشجویان در دانشگاه صنعتی اصفهان، این تصاویر واکنش همراه با تکذیب و ارائه موضع حق به جانب مسئولین این دانشگاه را به همراه داشت.

در این رویداد، کانون گردشگری آریا دانشگاه صنعتی اصفهان که برگزاری کنسرت های موسیقی سراسر رقص و پایکوبی و حتی برگزاری کنسرت موسیقی در ایام شهادت حضرت فاطمه(س) را در کارنامه دارد، مدل جدیدی از رقص در کنسرت موسیقی این دانشگاه را در شبکه های اجتماعی به نمایش گذاشت. (اینجــا)

معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی اصفهان در واکنش به این خبر در گفتگو با رسانه‌ها اظهار داشت: حتی یک نمونه اردوی مختلط در دو سال گذشته در این دانشگاه برگزار نشده و طبق قانون هیچ‌گونه مجوزی به اردوهای مختلط داده نمی‌شود!

مهدی برنجکوب در ادامه و درخصوص برگزاری کنسرت های متعدد موسیقی ناهنجار و همراه با رقص و پایکوبی توسط کانون دانشجویی آریا افزود: از نظر ما این برنامه ها از چارچوب تعریف‌شده‌اش خارج نشده اما مطلوب هم نیست!(اینجــا)

اینک پس ازگذشت چندماه از این اظهارات و براساس تصاویر و ویدئوهای انتشار یافته، نه تنها اردوهای مختلط دانشجویی در سطح گسترده ای از دانشکده های دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه دارد، بلکه مسئولین دانشگاه صنعتی اصفهان خود نیز به بهانه هفته خوابگاه ها شرایط اجرای موسیقی و رقص و پایکوبی دانشجویان در محوطه خوابگاه های این دانشگاه را فراهم نموده اند.

همچنین به رغم بروز تخلفات مکرر توسط کانون دانشجویی آریا دانشگاه صنعتی اصفهان در کنسرت های موسیقی گذشته، تصاویر و فیلم های منتشر شده از کنسرت موسیقی و جشن اردیبهشت ماه این کانون نشان می دهد مسئولین دانشگاه صنعتی اصفهان که طی سه سال گذشته عدم توانمندی خود مبنی بر نظارت بر این گونه فعالیت ها را به اثبات رسانده بودند، با چشم پوشی مجدد نسبت به تخلفات این کانون، زمینه ترویج رقص و پایکوبی بیش از پیش را در دانشگاه فراهم آورده اند.

درباره برگزاری موج جدید برنامه های ضدفرهنگی در دانشگاه ها طی مدت اخیر اظهار نظرهای فراوانی شده است، اما چیزی که در این بین به نظر می رسد بیشتر نیازمند بررسی است، نقش مسئولان فرهنگی در وزارت علوم است چرا که با این حجم از مراسمات نمی توان نقش ستادی مسئولان فرهنگی این وزارتخانه را نادیده گرفت.

رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان در ماه رمضان سال گذشته با اشاره به همین مسائل و اتفاقاتی که در دو وزارت خانه علوم و بهداشت در حوزه فرهنگی در حال صورت گرفتن است، می فرمانید: "البتّه هر دو وزیر محترم مورد اعتماد من هستند منتها مراقب زیردست‌هایشان باشند؛ کاملاً مراقب کسانی که کلید کارهای این‌جوری دست آنها است، باشند؛ بدانند چه کار دارد انجام می‌گیرد."

در هرحال با توجه به استمرار موج برگزاری اردوهای مختلط دانشجویی و نیز کنسرت‌های موسیقی همراه با رقص و پایکوبی در دانشگاه های کشور و به دنبال آن ارائه پاسخ های مغالطه آمیز و تکذیب های پرتناقض مسئولین وزارت علوم و این دانشگاه ها، باید دید رویه نفوذ فرهنگی در دانشگاه ها در سایه غفلت مسئولین به همین جا ختم خواهد شد و یا تا پایان دولت تدبیر و امید ادامه خواهد داشت.

علاقمندان برای مشاهده فیلم‌‌ها به سایت خبرنامه دانشجویانمراجعه کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ادامه سریال اردوهای مختلط در دانشگاه‌ صنعتی اصفهان+ تصاویر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات