برگزاری اولین همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر در گیلان

امیر مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این همایش آبان امسال با محوریت دانشگاه گیلان، استانداری و انجمن پدافند غیرعامل ایران - شعبه گیلان برگزار می شود.
وی اظهار داشت: اولین همایش پدافند غیر عامل حوزه دریای خزر با هدف هم افزایی علمی و تولید دانش بومی مرتبط با مسایل دریای خزر و حوزه آن در زمینه پدافند غیر عامل برگزار می شود.
وی بیان کرد: اقتصاد دریا محور با رویکرد پدافند غیرعامل ، پدافند غیرعامل در حوزه گردشگری و اکوتوریسم دریای خزر، حمل و نقل دریایی و الزامات پدافند غیرعامل، منابع انرژی دریای خزر از نگاه پدافند غیرعامل، منابع انرژی دریای خزر از نگاه پدافند غیرعامل ، نقش مناطق آزاد تجاری در توسعه اقتصاد مقاومتی در حوزه دریای خزر و پدافند غیرعامل در بخش شیلات، کشاورزی، امنیت غذایی و توسعه پایدار در حوزه آبی دریای خزر از جمله محورهای این همایش است.
وی افزود: آلودگی های زیست محیطی و بیولوژیک در دریای خزر، پدافند غیرعامل در مهندسی با رویکرد استان های شمالی، چالش ها و راهکارها با نگاه به مسایل استان های کرانه دریای خزر، معماری و شهرسازی استان های ساحلی با رویکرد پدافند غیرعامل، تهدیدات نوین در حوزه دریای خزر با نگاه آینده پژوهی (سایبری، زیستی، جنگ نرم و ...) و فرهنگ، هویت ، دین و ارزش های اجتماعی با رویکرد پدافند غیرعامل از دیگر محورهای این همایش است.
وی با بیان این که تلاش شده تا در محورهای همایش مهمترین مسایل و چالش های فراروی حال و آینده دریا و حوزه آن تحت پوشش قرار گیرد، خاطر نشان کرد: بر این اساس اقتصاد دریا محور (فرصت ها و چالش ها) در راستای شعار سال، چالش های زیست محیطی و پدافند کالبدی مورد توجه ویژه قرار دارد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان اظهار داشت: برگزارکنندگان همایش انتظار دارند تا توجه پژوهشگران و محققان رشته های علمی به اهمیت و ضرورت رویکرد پدافند غیرعامل در مسایل دریای خزر جلب شود.
وی بیان داشت: نخبگان علمی کشور، اساتید و دانشجویان علاقمند می توانند برای ارایه مقالات در محورهای یاد شده و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس khazarseapd-conf.ir مراجعه و یا با شماره تلفن های 33690882 - 013 و یا 33690862- 013 تماس گیرند.
پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که به جنگ‌ افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفا با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است.
7286/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری اولین همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر در گیلان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات