انشعاب های غیرمجاز در نوشهرسالانه 50 میلیارد ریال به شبکه برق خسارت وارد می کند

نیکزاد خواجوند روز دوشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان نوشهر افزود: براساس آمار موجود هرسال حدود 13 درصد از انرژی برق این شهرستان بدلیل انشعاب غیرمجاز افراد متخلف و سود جو تلف می شود .
وی با ابراز نگرانی از این میزان استفاده غیر مجار برق در شهرستان افزود: با اینکه بارها برای جمع آوری انشعاب های غیرمجاز اقداماتی صورت گرفته است منتهی به علت پراکندگی شبکه ها در حوزه روستایی و مناطق شهری همچنان شاهد وقوع این اعمال خلافکارانه دراین مناطق هستیم.
به گفته وی، رفع ریشه ای این معضل بدون همکاری دیگر مسئولان ادارات ذیربط میسر نخواهد بود.
شهرستان نوشهر بیش از 90 هزار مشترک برق دارد.
فرماندار شهرستان نوشهرنیز انشعاب غیرمجاز آب ، برق و گاز از سوی عده ای از افراد را اقدامی مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل دانست و تاکید کرد برای پیشگیری از این معضل مسئولان این نهاد ها باید راهکارهای لازم را برای حل آن ارائه دهند.
علی شادمان گفت : اگرچه رفع فرسودگی خطوط شبکه های توزیع ، انتقال برق ، آبرسانی و خطوط انتقال آب جزو محورهای اقتصاد مقاومتی است منتهی افزایش تلفات انرژی بویژه برق ناشی از انشعاب غیرمجازآن باید مورد بررسی قرارگیرد.
وی همچنین به مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان توصیه کرد در صورتی که همسو با تحقق شعار مقام معظم رهبری، جسارت و شجاعت ریسک پذیری داشته باشند تا اگر دراین فرآیند با مشکلی مواجه شوند به یقین مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
فرماندار نوشهر درادامه با اشاره بارندگی شدید هفته پیش و درپی آن جاری شدن سیل در روستاها و مناطقی از بخش تاریخی و کوهستانی کجورنوشهر گفت: برنامه ریزی برای پیشگیری از وقوع دوباره این بلای طبیعی در منطقه گامی در جهت تحقق شعار سال رهبری است.
همچنین در این نشست مصوب شد که کارگروه ای متشکل از ادارات مختلف شهرستان نوشهر تشکیل شود تا برنامه ها و اقدامات اولویت دار پیشنهادی قابل طرح در ستاد اقتصاد مقاومتی را پس از بررسی کارشناسی برای تصویب در اختیار این ستاد قرار دهند.
7078 /1602/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انشعاب های غیرمجاز در نوشهرسالانه 50 میلیارد ریال به شبکه برق خسارت وارد می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات