اعمال افزایش 14 درصدی حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان از خرداد

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا - سید تقی نوربخش روز دوشنبه در نشست خبری
گفت: باتوجه به این که هیات وزیران بنا به پیشنهاد این سازمان، افزایش 14 درصدی حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان را روز گذشته تصویب کرد، این افزایش مستمری از خردادماه اعمال می‌شود.
وی افزود: همچنین مابه‌التفاوت افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران تیر یا مرداد به دو میلیون و 900 هزار مستمری‌بگیر و بازنشسته پرداخت خواهد شد.
نوربخش تصریح کرد: در هیات وزیران افزایش مستمری مستمری‌بگیران، از کار افتادگان و بازماندگان به 14 درصد و بالاتر از نرخ تورم به تصویب رسید اما باتوجه به این که در تامین اجتماعی علاوه بر حداقل مستمری که پرداخت می‌شود، مزایای دیگری شامل معیشتی، خوار و بار، حق مسکن، حق عائله‌مندی و سنوات پرداخت می‌شود، سرجمع دریافتی مستمری بالاتر از 900 هزار تومان می‌شود.
وی ادامه داد: حتی کسانی که پایین‌تر از 900 هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند و فاقد حق عائله‌مندی هستند نیز میزان مستمری آنها به 900 هزار تومان می‌رسد.
نوربخش خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم میزان مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی 79 درصد افزایش یافته است و در این سال‌ها، هر سال افزایش مستمری بالاتر از نرخ تورم و بالاتر از افزایش مستمری در صندوق بازنشستگی بوده است و دلیل اصلی آن عقب ماندگی افزایش مستمری در دولت نهم و دهم است و البته معتقدم عقب‌ماندگی‌ها جبران نشده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که 53 هزار نفر از مستمری‌بگیران این سازمان 900 هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند، گفت: بار مالی افزایش 14 درصدی حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان برای این سازمان سه هزار و 400 میلیارد تومان می‌شود.
ادامه دارد...
اجتمام ** 7268 ** 3053 ** 1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعمال افزایش 14 درصدی حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان از خرداد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات