تعیین تکلیف کمیسیون‌های تخصصی ظرف امروز و فردا


یک نماینده مجلس گفت که تکلیف اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس ظرف امروز و فردا مشخص و انتخابات هیات‌رئیسه این کمیسیون‌ها، یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود.
رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، عنوان کرد:‌ هیأت رئیسه مجلس امروز درباره شعب و کمیسیون ها جلسه دارد چون تعدادی از کمیسیون ها متقاضی خیلی زیادی دارند. به عنوان مثال کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 68 متقاضی دارد. کمیسیون‌های اقتصادی و انرژی نیز متقاضی زیادی دارند اما کمیسیون‌های قضایی، فرهنگی و شوراها متقاضی زیادی ندارد، ولی کمیسیون‌های بهداشت و اجتماعی به حدنصاب لازم رسیده‌اند.
نماینده پیرانشهر درباره دلیل تمایل نمایندگان به عضویت در کمیسیون امنیت ملی نیز گفت: وزرات کشور زیر نظر این کمیسیون قرار دارد و البته سفرهای خارجی اعضای آن نیز بی تاثیر نیست. کمیسیون‌های اقتصادی نیز مشتاقان زیادی دارد چراکه کشور ما با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کند در حالی که حل مشکلات اقتصادی ارتباط چندانی با این کمیسیون ندارد و به سایر کمیسیون‌ها مثل فرهنگی و اجتماعی و نیرو مرتبط تر است. در ارتباط بودن با بانک‌ها، وام‌ها، بیمه مرکزی و مناطق آزاد تجاری نیز در اشتیاق به کمیسیون اقتصادی بی‌تاثیر نیست.
خضری تأکید کرد: امروز یا فردا باید موضوع کمیسیون‌ها تعیین تکلیف شود چراکه قطعا یکشنبه هفته آینده انتخابات روسای کمیسیون‌ها برگزار می شود. امروز هیأت رئیسه به اتفاق روسای شعب جلسه دارند. درباره کمیسیون‌هایی که تعدادشان در حد نصاب است صحبتی نمی‌شود اما کمیسیون‌های که متقاضی زیادی دارد اعضایشان مشخص می‌شود تا تناسبی ایجاد شود و تعداد اعضای کمیسیون‌ها بین 19 تا 23 نفر شود.
او ادامه داد: نمایندگان در حال رایزنی مداوم با روسای شعب و اعضای هیأت رئیسه هستند تا در کمیسیون مورد نظر خود باقی بمانند اما هیأت رئیسه بر اساس سوابق و تحصیلات نمایندگان تصمیم می‌گیرند.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعیین تکلیف کمیسیون‌های تخصصی ظرف امروز و فردا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات