آغاز سنجش سلامت کلاس اولی‌ها در تهران از ۲۲ خرداد

آغاز سنجش سلامت کلاس اولی‌ها در تهران از ۲۲ خرداد جامعه > آموزش - تسنیم نوشت: رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از ۲۲ خرداد به صورت رسمی آغاز می‌شود و پایگاه‌های سنجش ۵۰ روز کاری فعالیت خواهند داشت.

وجیه‌الله پرویزی در مراسم افتتاحیه طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان اظهار داشت: سال گذشته تعداد 97 هزار نوآموز در پایگاه‌های سنجش غربالگری شده، امسال نیز حدود 95 تا 100 هزار نوآموز را آمادگی غربالگری داریم.

وی افزود: تعداد 48 پایگاه سنجش در شهر تهران راه‌اندازی شده‌اند که 800 نیروی انسانی در طرح سنجش سلامت همکاری دارند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: طرح سنجش به صورت الکترونیک انجام می‌‌شود و خانواده‌ها پس از ثبت‌نام فرزندانشان در مدارس به پایگاه‌های سنجش سلامت هدایت می‌شوند.

پرویزی بیان کرد: در طرح سنجش سلامت، ارزیابی‌های اولیه شنوایی، بینایی، مراقبت سلامت، وزن، توده بدنی، وضعیت دهان و دندان و ارزیابی‌های ذهنی انجام می‌گیرد و دانشگاه‌های علوم پزشکی در طرح سنجش همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشته و معاینات از سوی پزشکان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اگر پزشک در پایگاه مستقر نباشد، نوآموز به اولین مرکز بهداشتی ارجاع داده می‌شود و اگر مشکوک به مشکل باشد، به پایگاه‌های تخصصی ارجاع خواهد شد؛ پس از اتمام طرح سنجش سلامت بسیاری از دانش‌آموزان در مدارس عادی ثبت‌نام می‌کنند و در غیر این صورت به مدارس استثنایی ارجاع داده می‌شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران درباره هزینه‌ها نیز گفت: هزینه طرح سنجش 14 هزار تومان است و به تشخیص رئیس پایگاه برای پنج درصد خانواده‌ها به صورت رایگان و برای پنج درصد نیز نیم بها است. طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از 22 خرداد به صورت رسمی آغاز می‌شود و پایگاه‌های سنجش 50 روز کاری فعالیت خواهند داشت و در صورت نیاز، این تاریخ تمدید می‌شود.

 

 

۴۲۴۲

کلید واژه ها: مدرسه -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز سنجش سلامت کلاس اولی‌ها در تهران از ۲۲ خرداد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات