شهردار مسلمان لندن: روزه گرفتن، بهترین راه برای شناختن باورهای یکدیگر است/ دوستانی دارم که برای همبستگی با من ساعاتی در روز را روزه می گیرند/ دلتنگ قهوه می‌شوم

هرکسی که مرا می شناسد می داند که من در روزهای ماه رمضان بی حوصله هستم اما این باعث نمی شود که بر رفتار و اخلاق من تاثیر بگذارد. اما چیزی که بسیار در ماه رمضان دلتنگ آن می شوم کافئین است. من به نشست های خسته کننده بسیاری می روم و به کافئین برای ادامه فعالیت هایم نیاز دارم.

به گزارش نامه نیوز، صادق خان، اولین شهردار مسلمان لندن، در مقاله ای در روزنامه گاردین به ویژگی های ماه مبارک رمضان و فرصت هایی که در این ماه ایجاد می شود اشاره کرده است.

صادق خان در ابتدای این مقاله می نویسد که من خودم را یک سیاستمدار مسلمان، سخنگوی مسلمانان و یا رهبر آنها نمی دانم. ما همه هویت های متفاوتی متفاوتی داریم، من اهل لندن هستم، یک پسر و یک پدر و شهر لندن نیز منبر و مکانی برای خطابه نیست. اما به دلیل آغاز ماه رمضان، می دانم که فرصت بسیار خوبی برای برداشتن گام هایی در جامعه و رفع و رجوع شک و گمان ها پیرامون دین و مذهب داریم.

اگر شما کسی باشید که دوست مسلمان نداشته باشید و و تنها تجربه شما از این دین آنچه در اخبار است، باشد که مردی خشمگین که ریش هم دارد چیزی می گوید و یا کاری مخوف و هولناک می کند ممکن است شما فکر کنید که این همه چیز درباره اسلام است. به همین خاطر من فکر میکنم در این ماه با میزبانی از سفره های رمضان در سراسر شهر در کنیسه ها و کلیساها و مساجد می توانیم میام جوامع مختلف پل بزنیم.

بهترین راه برای مردم برای شناختن باور و ایمان یکدیگر به اشتراک گذاشتن تجربه ها است. روزه گرفتن بهترین راه برای این کار است چرا که وقتی شما میخواهید به همراه دیگری افطار کنید و از یک غیرمسلمان میخواهید در کنار شما افطار کند نشان می دهید که این یک کار عجیب و غریی نیست.

شهردار لندن در بخش دیگری از مقاله خود می نویسد: بسیاری از مردم در لندن کسی را در محل کار و یا در میان دوستانشان می شناسند که در این ماه روزه هستند. من دوستانی دارم که برای همبستگی با من ساعات و دقایقی در روز را روزه می گیرند، شاید تمام روز را روزه نمی گیرند اما اقدام محبت آمیز است.

صادق خان همچنین می نویسد: روزه گرفتن امسال سخت تر شد است و به دلیل آنکه بر اساس تقویم قمری زمان برگزاری ماه رمضان هرسال 12 روز زودتر برگزار می شود و اکنون ما در روزهای پیک طولانی تابستان هستیم. بسیاری از ساعات روزه داری در این ماه تا 19 ساعت در روز نیز طول می کشید. من رفراندوم اتحادیه اروپا را در پیش داریم و من باید با یک لیوان اب بر روی سن در بسیاری از برنامه ها و نشست ها روزه ام را باز کنم.

هرکسی که مرا می شناسد می داند که من در روزهای ماه رمضان بی حوصله هستم اما این باعث نمی شود که بر رفتار و اخلاق من تاثیرگذار باشد. اما چیزی که بسیار در ماه رمضان دلتنگ آن می شوم کافئین است. من به نشست های خسته کننده بسیاری می روم و به کافئین برای ادامه فعالیت هایم نیاز دارم.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهردار مسلمان لندن: روزه گرفتن، بهترین راه برای شناختن باورهای یکدیگر است/ دوستانی دارم که برای همبستگی با من ساعاتی در روز را روزه می گیرند/ دلتنگ قهوه می‌شوم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات