مقام مسئول: 2 تریلیون ریال سرمایه گذاری خارجی در فرابورس جذب شد

امیر هامونی امروز (دوشنبه) در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی افزود: این سرمایه گذاری ها از طریق صندوق های سرمایه گذاری و یا حضور مستقیم خارجی ها در کشور اتفاق افتاده است که به خرید سهام یا اوراق مبادرت کرده اند.
این مقام مسئول یکی از مسائل مهم در ورود خارجی ها و بحث مالکیت را استفاده از ابزارهای بدهی و بازار بدهی عنوان کرد.
وی بیان داشت: امروز شاهد ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار بورس کشور و استقبال شان از این بازار از طریق اسناد خزانه اسلامی هستیم که به طور عمده در شرکت هایی که نیاز به تغییر ساختار اساسی دارند، وارد شده اند.
هامونی تصریح کرد: ورود سرمایه گذاران خارجی با بازنگری در روش ها، بهبود فرآیندها و ارتقای فناوری ها و دانش انجام کار همراه شده است که مطلوب کشور بوده و شرایط امیدبخشی را نوید می دهد.
به گفته وی ، تداوم این روند منجر به ارتقای بهره وری شرکت ها، کاهش هزینه ها و بهای تمام شده تولید کالاها و خدمات و در نتیجه ارتقای بهره وری خواهد شد.
مدیرعامل فرابورس خاطرنشان کرد: فرابورس ایران از آمادگی کامل برای انجام اقدام های مقتضی برای ورود سرمایه گذاران خارجی در حوزه بازار بدهی و اسناد خزانه اسلامی برخوردار است.
به گفته هامونی، دولت بازپرداخت اسناد خزانه اسلامی و صکوک اجاره را ضمانت کرده است و با توجه به اینکه سرمایه گذاران خارجی یک ریسک اعتباری و رتبه بندی اعتباری برای دولت ایران قائل هستند، اما با تضمین این اسناد و اوراق دیگر نیازی به بررسی اوراق ذکر شده ندارند و در نتیجه فرآیند حضورشان در فرابورس کوتاه می شود.
وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون دو تریلیون ریال سرمایه گذاری خارجی در بازار پایه فرابورس انجام شده که از این نظر با مجموع سرمایه گذاری صورت گرفته در سال گذشته برابری می کند.
اقتصام ** 3065 **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام مسئول: 2 تریلیون ریال سرمایه گذاری خارجی در فرابورس جذب شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات