اعلام آمادگی 6 کشور صنعتی جهان برای سرمایه گذاری در استان سمنان

به گزارش ایرنا، امیر خلیلی خواه روز دوشنبه در دومین نشست خدمات سرمایه گذاری در سالن غدیر استانداری سمنان افزود : در هفته های گذشته تفاهم نامه های اقتصادی مربوط به این سرمایه گذاری منعقد شده و قرار شد نمایندگان 6 کشور صنعتی جهان برای سرمایه گذاری به استان سمنان سفر کنند.
وی اظهار داشت: باید با برنامه ریزی ها و ارائه برنامه های کلان، سهم قابل توجهی از سرمایه گذاری های خارج در استان سمنان صورت گیرد و برآورد اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان در انعقاد تفاهم نامه اقتصادی با کشورهای خارجی 17 میلیون دلار خواهد بود.
خلیلی خواه اضافه کرد: تفاهم نامه های بسیار مهمی در جذب سرمایه های داخلی و خارجی درسازمان جهاد کشاورزی استان در چند ماه اخیر منعقد شده و تا پایان امسال 9 طرح کشاورزی در استان افتتاح خواهد شد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان یادآور شد : یکی از کارهای اساسی در جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی در استان، راه اندازی شرکت های صنایع تبدیلی است که زمینه اشتغال و رونق اقتصادی را دوچندان خواهد کرد.
خلیلی خواه اظهار داشت: هدف از نشست خدمات سرمایه گذاری، سرعت در روند سرمایه گذاری است و با هم اندیشی با دستگاه های مسئول زمینه حضور شرکت های تولیدی و صنعتی در استان فراهم خواهد شد.
وی تصریح کرد : برگزاری نشست های تخصصی با مدیران دستگاه های اجرایی، آموزش اصول مذاکره با سرمایه گذار و بروزنمایی کتاب توانمندی های سرمایه گذاری با تحقیق و بررسی های موشکافانه زمینه علمی نگری مدیران در امر سرمایه گذاری را فراهم می کند.
خلیلی خواه ادامه داد : پیگیری و نظارت بر حسن اجرای تفاهم نامه ها و مراحل عملیاتی و برگزاری دوره های آموزش برای کارشناسان مراکز خدماتی از مهم ترین برنامه های اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان در جهت افزایش رونق اقتصادی است.
استانداری سمنان سال گذشته تفاهم نامه اقتصادی به ارزش 27هزار میلیارد ریال با سرمایه گذاران داخلی و خارجی منعقد کرد.
یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی در استان سمنان فعالیت دارند.
استان سمنان حدود سه میلیارد تن ذخایر معدنی زمین شناسی با بیش از 328 میلیون تن ذخایر قطعی با 40 نوع ماده معدنی شناخته شده دارد و حدود 520 معدن اکنون به بهره برداری از این معادن مشغولند.
/6026/7339

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعلام آمادگی 6 کشور صنعتی جهان برای سرمایه گذاری در استان سمنان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات