خسارت 123 میلیارد ریالی خشکسالی به کشاورزی گناباد

علیرضا حسین زاده دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 60 درصد این خسارات به باغ ها و مزارع و بقیه به بخش دامی این شهرستان وارد شده است.
وی اظهار کرد: همچنین به دلیل استمرار خشکسالی سطح زیر کشت گندم در این شهرستان از 810 هکتار در سال زراعی گذشته به 640 هکتار در سال جاری کاهش یافته و سطح کشت جو نیز از 2800 هکتار به 2000 هکتار رسیده است.
حسین زاده میزان برداشت گندم و جو از اراضی سطح زیر کشت این شهرستان در سال جاری را حدود هشت هزار تن عنو ان کرد.
وی مهمترین اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی برای مقابله با اثرات خشکسالی در بخش باغی این شهرستان را کاشت اقلام درختی متناسب با اقلیم خشک و نیاز آبی کم مانند عناب، پسته و انجیر ذکر کرد.
حسین زاده گفت: ترویج کشت گلخانه ای و آشنا کردن مردم با مزایای آن و افزایش سطح این کشت به 17 هکتار در سال جاری از دیگر رویکردهای مدیریت جهاد کشاورزی گناباد است.
شهرستان گناباد در مجموع حدود 20 هزار هکتار کشتزار آبی، 1700 هکتار دیمزار و 500 هزار راس دام با 14 هزار بهره بردار این بخش ها دارد و سالانه 87 هزار تن محصولات زراعی، باغی و دامی در این شهرستان تولید می شود.
آب کشاورزی این شهرستان از افزون بر 400 حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق و 346رشته قنات تامین می شود.
شهرستان 85 هزار نفری گناباد در287 کیلومتری مشهد واقع است.
2095/7545/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خسارت 123 میلیارد ریالی خشکسالی به کشاورزی گناباد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات