بانک اطلاعاتی بیکاران البرز هرچه سریعتر تکمیل شود

به گزارش ایرنا،عبادالله کامکار روز دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان البرز افزود: اشتغال به دو مجموعه تقسیم می شود ، وضعیت حال که در کجا قرار داریم و دوم اینکه باید چه مسیری را طی کنیم ،اهمیت تاجایی است که مقام معظم رهبری هم بر آن تأکید دارند که به داد جوانان برسید.
وی ادامه داد: در بحث اقتصاد مقاومتی هم سمت و سوی موضوع تولید باید به اشتغال برسد و نهاد ریاست جمهوری مکررا دراین زمینه گزارش کار می گیرد که این امر امر حاکی از اهمیت موضوع و توجه دولت و عزم جدی آن در تحقق این مهم می باشد.
کامکار با انتقاد از اینکه آمار درستی از تعداد بیکاران نداریم، گفت: برخی آمار ها حق را ناحق می کند تا زمانی که آمار درستی نداشته باشیم درک درستی هم از وضعیت موجود نخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان البرز 12.5 درصد است خاطرنشان کرد: کاهش معضل بیکاری نیازمند انسجام بیشتر از سوی مسئولان است.
کامکار خاطرنشان کرد: خدمت مسئولان در تحقق همین سهم اشتغال است و باید پاسخگوی بیکاران در جامعه بود بنابراین هر مکاتبه ای که از وزارت کشور و هیات دولت می شود باید نسیت به آن با جدیت مسائل پیگیری داشت .
کامکار ادامه داد: باید شاخص و رتبه استان در گزارش به رئیس جمهور در مقایسه با استانها قابل قبول باشد چراکه ممکن است اقدامات فراوان صورت گیرد اما انعکاس لازم صورت نمی گیرد.
وی در بخش دیگری به بازدید سفر روسیه و حضور در نمایشگاه مواد غذایی و هلدینگ خوار و بار این کشور اشاره کرد و گفت: بازار کار فراوانی برای البرز در روسیه وجود دارد بطوریکه این کشور مدت دو سال است که مانند جمهوری اسلامی در تحریم بسر می برد اما در این مدت با الگو گرفتن از شیوه های کشور ایران توانسته تا حدودی به خودکفایی دست پیدا کند.
کامکار تاکید کرد: باید کمر همت را ببندیم و با برنامه ریزی زمینه سازی اشتغال داشته باشیم و با تکمیل فرم های بانک اطلاعات مشاغل خرد استان البرز گام های موثری دراین زمینه برداریم .
وی همچنین در بخش دیگری سخنانش از سفر رئیس جمهوری به استان البرز بعد از ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: احصاء پروژه ها به تفکیک شهرستان توسط فرمانداران و مدیران مربوطه صورت گیرد و تمامی تمهیدات از جمله اسکان احتمالی باید دیده شود.
8029/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بانک اطلاعاتی بیکاران البرز هرچه سریعتر تکمیل شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات