ردیف اعتباری در برنامه ششم توسعه برای توسعه باغات در نظر گرفته شود

به گزارش خبرنگار ایرنا علیمراد اکبری روز دوشنبه در جلسه طرح توسعه باغات و شیوه های آبیاری نوین استان کردستان در سنندج، طرح توسعه باغات را در ایجاد اشتغال دایم به ویژه در روستاها بسیار موثر دانست و افزود: وزارت جهاد کشاورزی برای تثبیت حضور روستاییان و ایجاد منبع درآمدی برای آنها با جدیت این طرح را دنبال می کند.
او با اشاره به اینکه حدود 15 استان کشور استعداد لازم برای اجرای طرح توسعه باغات را دارند گفت: وزارت جهاد کشاورزی در راستای اجرای این طرح به دنبال استفاده بهینه از منابع آبی، رونق اقتصادی، ایجاد درآمد برای بهره برداران به ویژه روستاییان و افزایش میزان تولید محصولات باغی است.
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی در ادامه استان کردستان را یکی از استان های مستعد در حوزه باغات دانست و گفت: آب و خاک کردستان برای ایجاد و توسعه باغات بسیار مناسب است و باید از این ظرفیت ارزشمند استفاده کرد.
اکبری به بارش مناسب باران از 400 میلی متر تا هزار و 100 میلی متر در استان کردستان اشاره کرد و افزود: در استان استعداد بسیار خوبی برای توسعه باغات دیم وجود دارد و این ظرفیت ارزشمندی است که باید بتوان در این مقطع از این فرصت استفاده شود.
وی اظهار کرد: با اجرای طرح توسعه باغات بخشی از مشکلات اقتصادی و اشتغال در استان کردستان برطرف می شود.
وی با بیان اینکه در کشور دیگر توسعه افقی نداریم گفت: در برنامه ششم توسعه افقی در حوزه کشاورزی نیست و بیشتر دنبال توسعه عمودی هستیم یعنی از یک مترمکعب آب بهره وری را ارتقا دهیم.
وی از استان هایی که استعداد طرح توسعه باغات را دارند خواست جلسه هماهنگی در وزارت جهاد کشاورزی برگزار کنند و در قالب یک طرح جدید با جدیت به دنبال اجرای این طرح باشند.
او از مسوولان سازمان جهاد کشاورزی کردستان خواست طرح توسعه باغات را در قالب یک برنامه 10 یا پنج ساله پیگیری و اجرا کنند و به دنبال یک ردیف اعتباری برای اجرای این طرح باشیم چرا که با اعتبارات فعلی این طرح محقق نمی شود.
او از استاندار کردستان خواست در رایزنی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی یک ردیف اعتباری ویژه برای اجرای طرح توسعه باغات دریافت کند.
استان کردستان اکنون 38هزار هکتار باغ دارد که سالانه 320هزار تن انواع محصولات باغی از این میزان سطح باغات تولید می شود.
3033/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ردیف اعتباری در برنامه ششم توسعه برای توسعه باغات در نظر گرفته شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات