کلیات طرح ساخت مرحله اول آزادراه سلفچگان - اراک به تصویب رسید

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی مجیدرضا نصرالله نژاد در نشستی در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی افزود: مرحله اول این آزاد از مجتمع آفتاب ( کیلومتر 45 آزادراه ساوه-سلفچگان ) آغاز و تا روستای مالک آباد (ابتدای کنارگذر اراک) ادامه دارد.
وی طول طرح آزاد راه سلفچکان اراک را 80 کیلومتر عنوان کرد و گفت: هدف از اجرای این طرح گسترش شبکه آزادراههای استان مرکزی است.
وی اهمیت محور شریانی اراک - سلفچگان - قم، حجم تردد کالا و مسافر از این بزرگراه به عنوان یکی از راه های اصلی و کریدورهای ارتباطی کشور را علت اصلی ارتقاء آن در برنامه میان مدت به آزادراه عنوان کرد.
نصرالله نژاد با بیان اینکه ساخت باند دوم کنارگذر شمالی اراک نیز یکی از برنامه های پیش روی اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی است، گفت: تکمیل این طرح موجب تکمیل رینگ برون شهری اراک می شود و ساخت آزادراه خرم آباد - اراک موجب ارتقاء شبکه حمل نقل جاده ای استان مرکزی و نزدیک شدن به استانداردهای بین المللی خواهد شد.

**** رعایت بحث 19 مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازها باید در فرهنگ عمومی جامعه نهادینه شود.
مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی نیز با یادآوری نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: در خصوص اجرایی شدن مبانی نظری اقتصاد مقاومتی، رعایت مباحث 22 گانه مقررات ملی ساختمان به خصوص بحث 19 نوزدهم ( بهینه سازی مصرف انرژی ) در تمامی ساخت و سازها ضروری است.
مجتبی قادری افزود: با توجه به اهمیت بهینه سازی مصرف انرژی درکشور این اداره وظیفه دارد از طریق تیم نظارتی با بی توجهی شهرداری های سطح استان درخصوص صدور پایان کار برای ساختمان هایی که اصول فنی در آنها رعایت نشده و عدم نظارت دقیق ناظران سازمان نظام مهندسی بر اجرائی شدن جزئیات بحث 19، با متخلفان برخورد قانونی انجام دهد.
وی خاطرنشان کرد: افراد جامعه در مدیریت مصرف انرژی در بخش خانگی و رعایت بحث 19 مقررات ملی ساختمان نقش مهمی دارند که این امر باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.
استان مرکزی با با یک میلیون و 414 هزار نفر جمعیت دارای شش هزار و 400 کیلومتر انواع راه است.
7114/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کلیات طرح ساخت مرحله اول آزادراه سلفچگان - اراک به تصویب رسید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات