60 مرکز برای خرید گندم در استان اردبیل ساماندهی شد

عدیل سروی روز دوشنبه گفت: از این تعداد 15 مرکز خرید در شهرستان های بیله سوار و پارس آباد فعال شده است.
او در زمینه وضعیت سیلوها و انبارهای بخش خصوصی نیز افزود: سیلوها و انبارهای بخش خصوصی موجود در استان ظرفیت انبار و نگهداری 300 هزار تن گندم را دارند که با افزایش ظرفیت جدید بخش خصوصی این میزان به 350 هزار تن در سال جاری و 400 هزار تن در سال آینده افزایش خواهد یافت.
به گفته وی ، قسمتی از مازاد تولید گندم در شمال استان به شهرستان های اردبیل و مشگین شهرانتقال می یابد.
او افزود: با وجود خشکسالی سال های گذشته امسال از میزان و پراکنش مناسب بارندگی برخوردار بودیم و با نظارت و پیش آگاهی در زمینه جلوگیری از خسارت علف های هرز، بیماری ها و آفات گندم به ویژه زنگ زرد و فوزاریوم خوشه محصول گندم برداشت شده از لحاظ ارزش غذایی از کیفیت مطلوبی برخودار است.
سروی اظهار کرد: سطح زیر کشت گندم استان در سال جاری بیش از 320 هزار هکتار است که به رغم کاهش 11 درصدی سطح زیر کشت پیش بینی می شود در سال جاری بیش از 700 هزار تن محصول از این سطح زیر کشت برداشت شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در زمینه قیمت تضمینی خرید گندم نیز گفت: در سال جاری قیمت تضمینی خرید گندم به ازای هر کیلوگرم 12 هزار و 705 ریال است و بهای گندم خریداری شده از کشاورزان در کمترین زمان ممکن به آنها پرداخت خواهد شد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل ، وی ادامه داد: اداره کل غله استان با تمهیدات لازم مراکز ترانزیت گندم در مناطق تولید را دایر کرده و نسبت به بارگیری و حمل گندم مازاد استان به استان های همجوار گیلان ، آذریایجان شرقی و نیز البرز به صورت شبانه روزی اقدام می کند.
سروی همچنین با اشاره به تاکید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و استاندار اردبیل مبنی برخرید موفقیت آمیز توام با برنامه ریزی از کشاورزان خواست در زمان مراجعه به مراکز خرید تضمینی کارت ملی و شماره حساب بانکی خود را به همراه داشته باشند تا مشکلی در پرداخت و واریز بهای گندم تحویلی ایجاد نشود.
پارسال بیش از نیم میلیون تن محصول گندم که در تاریخ خرید این محصول بی سابقه است در کمترین زمان ممکن و با بهره گیری از حداکثر امکانات به صورت شبانه روزی خریداری شد و جایگاه استان در تولید گندم از رتبه 13 به 4 کشوری ارتقا یافت.
6018/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «60 مرکز برای خرید گندم در استان اردبیل ساماندهی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات