کاربران Team Viewer طعمه جدید هکرها

گروهی از کاربران Team Viewer، ابزاری برای دسترسی به کامپیوترها از راه دور، این شرکت را به کوتاهی در حفظ حریم شخصی خود متهم کرده اند. این شکایات پس از آن مطرح شده که اطلاعات این افراد از کامپیوترهای آنان پاک شده و یا حتی حساب بانکی شان خالی شده است.

کاربران Team Viewer طعمه جدید هکرها

این خبر ابتدا توسط تعدادی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت مطرح شد و به نظر می رسد این مشکل از چند هفته پیش آغاز شده باشد. نیک بردلی از پژوهشگران امنیتی شرکت آی بی ام نیز یکی از همین کاربرانی است که چنین اتفاقی برایش افتاده است. البته بردلی به موقع واکنش نشان داده و پیش از اینکه هکرها به سیستم او دسترسی کامل پیدا کنند ارتباط تیم ویوور را قطع و رمز خود را تغییر داده است.

تیم ویوور در واکنش به این خبرها، وجود این مشکل را تایید کرده است ولی تقصیر را متوجه کاربرانی دانسته که از رمزهای ناایمن استفاده می کنند. همچنین گزارش شده که حساب های کاربری متصل به سرویس های اجتماعی لینکدین، مای اسپیس و تامبلر طی هفته های اخیر افشا شده اند.

اکسل اشمیت سخنگوی شرکت تیم ویوور گفته این گروه از هکرها با نفوذ به برخی شبکه های اجتماعی توانسته اند به رمز اتصال به کامپیوترهای کاربران دسترسی پیدا کنند. به عبارت دیگر، به عقیده تیم ویوور ریشه مشکل در اینجا است که کاربران از رمزعبورهایی استفاده می کنند که پیش از این افشا شده اند.

در بخشی از بیانیه تیم ویوور آمده هکرها با سوء استفاده از این نکته که کاربران از یک رمز عبور یکسان برای تمامی شبکه های اجتماعی خود استفاده می کنند توانسته به حساب تیم ویوور آنها دسترسی پیدا کند.

در واکنش به این مشکل، تیم ویوور دو سرویس تازه را در اختیار کاربرانش قرار داده است. نخست، سرویسی با نام Trusted Devices یا دستگاه های مورد اعتماد که در واقع گزینه ای است برای تعیین فهرستی از دستگاه های مورد اعتماد. قابلیت دوم Data Integrity نام دارد و از آن برای نظارت اتوماتیک بر جریان انتقال اطلاعات در حساب کاربری استفاده می شود.

گفتنی است سرورهای تیم ویوور طی هفته اخیر برای ساعاتی به دلیل وقوع حملات DoS از دسترس خارج شده بودند.

منبع: تک شات

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاربران Team Viewer طعمه جدید هکرها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات