حقوق بازنشستگان حداقل ۹۰۰ هزار تومان شد

به گزارش خبرنگار مهر، سیدتقی نوربخش در نشست خبری روز دوشنبه ضمن اعلام جزئیات افزایش حقوق مستمری‌بگیران افزود: در جلسه شب گذشته هیات دولت، افزایش ۱۴ درصدی مستمری‌ها در سال ۹۵ که به سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد داده بود، تصویب شد و بر همین اساس برای تمامی سطوح بازنشستگان ۱۴ درصد با افزایش روبرو خواهیم بود.

وی به مصوبه دیگر هیات وزیران اشاره کرد و اظهار داشت: مزایای جانبی حقوق بازنشستگان مانند حق مسکن، عائله‌مندی، خواروبار و حق سنوات نیز به دریافتی‌های آنان اضافه می‌شود و بر همین اساس حقوق آنها به بیش از ۹۰۰ هزار تومان می‌رسد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: همچنین افرادی که ممکن است حق عائله‌مندی نداشته باشند و دریافتی آنها کمتر از ۹۰۰ هزار تومان باشد، مصوب شد که حقوقشان به بیش از ۹۰۰ هزار تومان برسد.

دو میلیون و ۹۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند

نوربخش گفت: در حال حاضر دو میلیون و ۹۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش سازمان هستند که اعتبار مربوط به افزایش حقوق این افراد ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

وی همچنین تصریح کرد: کمترین پرداختی در سازمان ۸۶۴ هزار تومان و بیشترین آن ۷ برابر حداقل حقوق است و همچنین ۵۳ هزار نفر در سازمان مشمول مصوبه دوم شده و حقوقشان به بیش از ۹۰۰ هزار تومان می‌رسد.

مدیرعامل تامین اجتماعی گفت: افزایش حقوق این ماه در پایان خرداد پرداخت می‌شود و مابه‌التفاوت افزایش حقوق فروردین و اردیبهشت بازنشستگان نیز در تیر و در نهایت مردادماه پرداخت خواهد شد.

وی گفت: بازنشستگانی که در زمان اشتغال حق بیمه بیشتری پرداخت کرده‌اند بر اساس محاسبات بیمه‌ای و قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، حقوقشان بیشتر از افرادی است که حق بیمه کمتری در زمان اشتغال پرداخت کرده‌اند و اگر غیر از این باشد، مغایر با قانون و تبعیض است.

نوربخش در مورد بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش‌حساب نیز تصریح کرد: به دلیل تحریم‌ها در سال‌های اخیر، کارگاه‌های تولیدی با مشکلاتی مواجه شده‌اند، به همین دلیل به منظور رونق مجدد آنها از سوی دولت تصمیماتی گرفته و در جلسه اخیر هیات دولت به تصویب رسید.

وی با اشاره به اینکه هیات وزیران در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی با پیشنهاد وزارت رفاه، قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده ۱۰۴ قانون مالیات‌های مستقیم را تصویب کرد، گفت: کارفرمایان خوش‌حساب با توجه به مصوبه مذکور، مشمول بخشودگی جرایم و تقسیط جرایم و حتی خرید دیون خواهند شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه با تصویب این قانون اولین بار است که برای کارفرمایان خوش‌حساب و رونق کارگاه‌های تولیدی آنها مشوقی در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: طبق آن تمامی کارگاه‌های تولیدی، صنعتی و معدنی دولتی و غیردولتی که بر اثر حوادث غیرمترقبه دچار مشکل شده‌اند، مشمول مصوبه دولت قرار می‌گیرند.

نوربخش تاکید کرد: اقساط جرایم کارفرمایان در ۱۲ ماه مشمول صددرصد بخشودگی خواهد شد و در ۱۸ ماه نیز ۸۵ درصد بخشودگی، ۳۰ ماه ۶۰ درصد و در ۳۶ ماه شامل ۵۰ درصد بخشودگی جرایم خواهد شد که البته این در صورتی است که کارفرما صورت مزد و یا حقوق بیمه‌شدگان خود را حداقل به مدت ۱۶ ماه در دوره زمانی ۱۸ ماه قبل و بعد از وقوع دلایل غیرارادی پرداخت کرده باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تامین اجتماعی ۸ هزار میلیارد تومان از اشخاص حقیقی و حقوقی طلب دارد، گفت: همچنین یک میلیون کارگاه نیز به سازمان بدهکار هستند.

نوربخش با تاکید بر اینکه کارفرمایان می‌توانند در فرصت یکساله بدهی خود را پرداخت کنند و مشمول بخشودگی قرار گیرند، گفت: چنانچه کارگاهی نیز در آینده دچار مشکل شود و جزو کارفرمایان خوش‌حساب ما باشد، می‌تواند از این مصوبه برخوردار شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حقوق بازنشستگان حداقل ۹۰۰ هزار تومان شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات