کارگاه آموزش پاسخگویی به شبهات دینی در اردبیل برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر پیش از ظهر دوشنبه در کارگاه یک روزه آموزش پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی در آستانه ماه رمضان استاد و مدرس حوزه به ضرورت بهره گیری صحیح و بهینه از فرصت ماه رمضان جهت ترویج معارف دینی تاکید کرد.

صادقه اعتماد با بیان اینکه ماه رمضان ماه قرآن است و مبلغه ها فرصت مطلوبی برای ترویج احکام دینی دارند، اضافه کرد: انتظار می رود این گروه بتوانند با حضور در مجالس مختلف به سوالات و شبهات دینی پاسخ دهند.

وی خواستار معرفی واحدهای پاسخگویی به احکام و سوالات دینی توسط مبلغه ها شد و تاکید کرد: باید از فرصت این ماه در جهت ترویج معارف قرآنی بیشترین استفاده را برد.

در این مراسم کارشناس امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان نیز با اذعان به اینکه ماه رمضان ماه نزول قرآن و فرصت‌ آموزش آن است، تصریح کرد: در حال حاضر سازمان تبلیغات اسلامی استان ۱۲۰ مبلغه سنتی را سازماندهی کرده است.

به گفته سارا حقی مبلغه های سنتی در مجالس و مساجد حضور یافته و به ترویج احکام دینی می پردازند؛ در عین حال خواندن قرآن و جزء خوانی نیز توسط مبلغه ها انجام می شود.

وی هدف از برگزاری این کارگاه را آشناسازی مبلغه ها با احکام مهم دینی و معرفتی دانست و تاکید کرد: در عین حال با توجه به نقش تربیتی بانوان لازم است از طریق آموزش بانوان معارف دینی در جامعه و در خانواده ها ترویج شود.

کارشناس امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان با تاکید به اینکه برنامه های ماه رمضان مبلغه ها با محوریت مساجد خواهد بود، ادامه داد: در عین حال ترویج سبک زندگی اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر، تحکیم بنیان خانواده و حجاب و عفاف از محوریت های پیش بینی شده برنامه های مبلغه ها در ماه رمضان است.

در عین حال مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل نیز با تاکید به ضرورت ترویج معارف دینی در خانواده ها در حاشیه این مراسم به خبرنگار مهر گفت: لازم است در فرصت ماه رمضان خودسازی مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام مهدی ستوده به برگزاری مداوم کارگاه های آموزش پاسخگویی شبهات دینی اشاره کرد و افزود: به دلیل نقش کلیدی بانوان در برنامه های تربیتی خانواده ها نشر معارف دینی برای بانوان دنبال می شود.

گفتنی است شماره تلفن ۰۴۵۳۳۷۱۵۱۴۷ همه روزه به غیر از روزهای تعطیل رسمی از ساعت ۱۰ الی ۱۳ آماده پاسخگویی به سوالات دینی و احکام شرعی بانوان است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارگاه آموزش پاسخگویی به شبهات دینی در اردبیل برگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات