سهم نمایندگان ادوار کردستان از مدیریت ها

خبرگزاری مهر-عباد زینبی: با پایان یافتن هر دوره از فعالیت مجلس شورای اسلامی معمولا تعدادی از نمایندگان که موفق به حضور در دوره بعد نمی شوند همواره در قالب مدیریت های مختلف استانی و کشوری از توان و تجربه اندوخته شده آنها به بهترین شکل ممکن استفاده می شود.

فردی که چهار سال در صندلی نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی قرار گرفته به دلیل تعامل با مسئولان مختلف و همچنین کسب آموزش های لازم به توان و تجربه خوبی دست پیدا می کند و به همین دلیل در سایر استانهای کشور این افراد بعد از دوره نمایندگی در مسئولیت های کشوری و یا حداقل در مدیریت های استانی مورد استفاده قرار می گیرند.

با یک جمع بندی و نگاهی به وضعیت شغلی نمایندگان ادوار استان کردستان و مقایسه آنها با  سایر استانها می توان به این نکته مهم رسید که عملا فاقد جایگاه مناسب و قابل توجه بوده اند و به عبارت دیگر این عدم حضور در مناصب مهم و تاثیر گذار مشهود است.

با این شرایط و مناصب بصورت مطلوب برای استفاده از تجارت نمایندگان ادوار استان کردستان فراهم نیست و حال نیز با پایان دوره نهم مجلس و عدم راهیابی چهار نفر از نمایندگان به دوره جدید مشخص نیست که جایگاه شغلی و اداری آنها چه می شود.

ذکر این مقدمه به دلیل انتصاب نماینده سابق مردم شهرستان های مریوان و سروآباد به عنوان مدیر اجرایی پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی است که این مهم با حمایت و پشتیبانی یکی از مدیران پارس که کردستانی است و در حوزه کلان نفت و پتروشیمی کشور سالهاست فعالیت می کند صورت گرفته است.

هم اکنون که روزنه امیدی برای حضور نیروهای کردستانی در این حوزه فراهم شده است، انتظار است به دلیل وسعت و بزرگی پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی زمینه های لازم برای جذب و اشتغال تعدادی از جوانان بیکار کردستانی فراهم شود.

 نتیحه این حمایت ها می تواند پنجره ای باشد برای استفاده بهینه و بیشتر از نیروهای توانمند کردستانی در حوزه ملی و منطقه ای که باید بیش از گذشته مورد توجه و عنایت قرار گیرد تا به بهترین شکل ممکن از توان و شایستگی نیروهای انسانی توانمند در استان کردستان استفاده شود.

بدون شک کردستان در حوزه نیروی انسانی دارای ظرفیت های بالایی است و در راستای کمک به توسعه و اعتلای بیش از پیش کشور باید از تمامی ظرفیت های در اختیار بهره برداری شود که عملیاتی شدن این مهم در نگاه اول کمک به توسعه استان و در قدم بعدی توسعه همه جانبه ایران اسلامی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سهم نمایندگان ادوار کردستان از مدیریت ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات