زکات برای رفع نیازهای منطقه جمع‌ آوری شده هزینه شود

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما پیش از ظهر امروز دوشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان که در بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: امام راحل (ره) ماه مبارک رمضان را به عنوان ضیافت الله ذکر می کردند و بر این تعبیر تاکید داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: البته ما تمام عمر مهمان خدائیم اما این یک مهمانی مخصوص در ماه رمضان است که خداوند عنایت ویژه به آن دارد.

علما ادامه داد: سید بن طاووس که فخر علمای اسلام بعد از معصومین و جزو مفاخر است نیز می فرماید که این دعوت الهی در ماه رمضان خستگی را از تن آدمی می زداید.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه با اشاره به نقش مهم روحانیون در جامعه، گفت: نکاتی در باب علما آمده و از جمله این است که آنها را امناء الله به معنای امین خداوند دانسته اند که لازم است وظایف خاصی را در این باب انجام دهند و هر کس وارد لباس و فضای طلبگی شد باید به شان امین بودن خود عمل کند.

آیت الله ادامه افزود: در جایی دیگر روحانیت را امناء امت دانسته اند، چرا که مردم ریزترین مسائل را که به هیچکس نمی گویند خیلی راحت با روحانیون در میان می گذارند، لذا طلاب باید به امین بودن خود در طول تبلیغ توجه ویژه کنند.

وی خاطر نشان کرد: در تعبیر دیگر روحانیون امناء رسل یعنی نمایندگان پیامبران هستند و همان کار پیامبران را انجام می دهند که با فضایی که در دنیای امروز است تکلیف آنان بسیار سنگین تر است.

امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به توصیه های مقام معظم رهبری که زاییده آیات و روایات است اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اخیرا به جهاد کبیر اشاره کرده اند که راجع به امور فرهنگی است.

علما با اشاره به نفوذ گستره شبکه های اجتماعی در بین مردم، اظهار داشت: وظیفه ما در این باره شناساندن خطرات آن با ظرافت خاصی به نسل جوان است.

وی همچنین با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص فرهنگ انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن، تصریح کرد: ما نباید بگذاریم شعارهای انقلاب کهنه شود، لذا باید محکمات شعار امام را حفظ کنیم تا ماندگار شود و در این رابطه باید توجه ویژه داشته باشیم.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه افزود: امروز در آمریکا دانشکده ای به نام جنگ نرم با ایران دایر شده است و این به معنای آن است که وقتی آنها دیدند از طریق جنگ نظامی نمی شود با ایران مقابله کرد از طریق شبکه ها و ماهواره ها وارد شدند.

علما با تاکید بر اینکه ما باید آگاه به جهاد روز و زمانمان باشیم، گفت: مسئله تبیین نباید از بین رود و حقایق، واقعیات و مسائل روز دین و اسلام را باید تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه امام (ره) ۱۴ سال نظام شاهنشاهی را تبیین کرد و وارد مقابله با آن شد، اظهار داشت: جوان های امروز از قبل از انقلاب اطلاعی ندارند لذا وظیفه ما تبیین آن دوران برای آنان است.

علما همچنین به بیان اهمیت مسئله نفوذ به عنوان یکی از موارد مورد تاکید مقام معظم رهبری پرداخت و افزود: بد حجابی و زشت حجابی از بارزترین مولفه های نفوذ است.

وی در پایان خواستار توجه مبلغین به مسئله زکات شد و گفت: زکات باید به نفع مردم همان روستا به مصرف رسیده و اگر مسجد یا مکان نیمه تمام دیگری وجود دارد از طریق زکات تکمیل شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زکات برای رفع نیازهای منطقه جمع‌ آوری شده هزینه شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات