تلاش برای ایجاد نمایشگاه های دائمی صنایع دستی در استان کرمانشاه

به گزارش خبرنگار مهر، جلیل بالایی پیش از ظهر امروز دوشنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان نشان ملی مرغوبیت کالاهای صنایه دستی سال ۹۴ که در کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به شعار سال، گفت: پنج خصلت مردمی بودن، درون زا و برون گرا بودن، دانش بنیان و عادلانه بودن از جمله خصلت های اقتصاد مقاومتی است که همه می تواند در صنایع دستی بروز و ظهور کند.

وی افزود: هنرمندان باید تلاش کنند در راستای جلب اعتماد کشورها به کالای ایرانی، نشان مرغوبیت کالا بگیرند تا آنها با علاقه بیشتری کالاهای ما را بپذیرند.

بالایی بر تقویت و ارتقای کیفیت کالاهای صنایع دستی تاکید کرد و گفت: برای موفقیت در حوزه صنایع دستی، در گام نخست باید به بازارهای صنایع دستی دسترسی داشته باشیم و تولید صنایع دستی با دسترسی آسان در اختیار خریداران قرار گیرد که در این راستا آمادگی اعطای مکان به تولیدکنندگان این عرصه را داریم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه تاکید کرد: باید تولیدات ما با مرکزیت و محوریت اصلی صنایع دستی استان اتفاق بیفتد و ما نیز در این زمینه تولید کنندگان را حمایت می کنیم.

بالایی از آمادگی برای واگذاری خانه هنرمندان به تشکل های صنایع دستی خبر داد و اقدام دیگر در راستای حمایت از هنرمندان صنایع دستی را ایجاد نمایشگاه های دائمی صنایع دستی در تمام شهرهای استان با کمک شهرداری ها عنوان کرد.

وی گفت: باید همتمان را برای ایجاد نمایشگاه های دائم صنایع دستی به کار بگیریم که بتوانیم محلی ثابت را به خریداران صنایع دستی استان معرفی کنیم.

بالایی افزود: ما باید حتما به اقتصادی کردن صنایع دستی فکر کنیم و این مغایرتی با سایر جنبه های آن ندارد و هنرمندان ما باید از نظر مالی غنی باشند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه بر حمایت همه جانبه از هنرمندان صنایع دستی استان تاکید کرد و گفت: ما آماده ایم در راستای تقویت صنایع دستی استان از تمام امکاناتمان استفاده کرده و آنها را در اختیار قرار دهیم.

بالایی ابراز امیدواری کرد هنرمندان استان تولیدات خود را به سمت کالاهای با کیفیت و دارای نشان مرغوبیت ببرند تا بتوان به بازارهای مناسبی در این زمینه دست یابیم.

وی خطاب به هنرمندان گفت: پس از این جلسه ما باید نسبت به هم مطالبه گر بوده تا شاهد رشد و شکوفایی صنایع دستی استان باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تلاش برای ایجاد نمایشگاه های دائمی صنایع دستی در استان کرمانشاه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات