راهبردهای اساسی برای ارتقا سلامت زنان تبیین شود

تحول سلامت مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: تدابیر مناسب برای ارتقا سلامت زنان با توجه به نقش‌های خانوادگی و اجتماعی آنها در جامعه تبیین شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، مریم بیدخام صبح امروز در همایش ارتقا سلامت بانوان که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: حمایت از حقوق انسانی، اجتماعی و فرهنگی همه افراد و همچنین سلامت افراد یک حق اساسی است و تأمین نیازهای سلامت از تکالیف اصلی دولت است.

وی عنوان کرد: سیاست‌های لازم و راهبردهای اساسی برای تضمین سلامت زنان و دستیابی به آن به مراقبت‌های همه جانبه و مورد نیاز در دوره‌های مختلف زندگی نیاز دارد که این امر با تکیه بر پژوهش‌های انجام شده در ابعاد مختلف و با تأکید بر عوامل فرهنگی تأثیرگذار محقق می‌شود.

بیدخام افزود: سلامت، حق سلامت، سلامت معنوی، ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری‌ها، رفتارهای پرخطر، عوامل خطر، نظام سلامت و معلولیت اجتماعی از سیاست‌ها و راهبردهای لازم و اساسی برای تضمین سلامت زنان و دستیابی به آن است.

وی تصریح کرد: اتخاذ تدابیر مناسب برای ارتقا سلامت زنان شاغل با توجه به نقش‌های خانوادگی و اجتماعی آنها از ضروری‌ترین ارکان است که برای حفظ جایگاه مناسب بانوان در اجتماع باید به آن توجه شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین خاطرنشان کرد: سلامت زنان به عنوان جایگاه والای آن‌ها در جوهره خلقت به‌ویژه در شکل‌گیری فرهنگ، تربیت، سعادت، حفظ و ارتقا سلامت خانواده و جامعه نقش تعیین کننده دارد که باید این امر در جامعه نهادینه شود.

وی تصریح کرد: مخاطرات شغلی یکی از مهم‌ترین عواملی است که در سلامتی بانوان شاغل باید به آن توجه شود و باید به زنان به عنوان پایه‌های اصلی خانواده و محور اساسی سلامت، رشد، پویایی و اعتلای جامعه نگاه ویژه‌ای شود.

بیدخام افزود: ورزش یکی از مهم‌ترین عوامل رسیدن بانوان به سلامتی روحی، روانی و رشد اجتماعی است و فعالیت های بدنی و ورزشی به منظور برآورده کردن نیازهای روان‌شناختی هم‌چون تغییر نگرش‌ها، دیدگاه‌ها، روابط انسانی و کارآیی اجتماعی اهمیت ویژه‌ای برای بانوان دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راهبردهای اساسی برای ارتقا سلامت زنان تبیین شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات