امکان نظارت بر تمام واحدهای صنفی در خراسان‌رضوی وجود ندارد/لزوم کمک مردم برای پیشگیری از تخلف

تنظیم بازار مسئول بازرسی اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی گفت: با توجه به بالا بودن تعداد واحدهای صنفی در خراسان‌رضوی امکان بازرسی بر تمام آن‌ها وجود نداشته و مردم باید در این حوزه به دستگاه‌های زیربط کمک دهنده باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مهدی مقدسی پیش از ظهر امروز در نشست‌خبری تنظیم بازار برای ماه مبارک رمضان اظهار داشت: 200 تیم 2 نفره بر قیمت و کیفیت اقلام ارائه شده در ماه مبارک رمضان نظارت داشته و برای ثبت تخلفات اقتصادی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه دامپزشکی و جهاد کشاورزی از جمله نهادهایی هستند که برای تأمین مایحتاج مردم در این ماه وارد عمل شده‌اند، خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت که سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی تنها وظیفه نظارت بر توزیع اجناس را دارد.

 مسئول بازرسی اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی با اشاره به افزایش پیدا نکردن قیمت تعداد زیادی از اقلام برای ماه رمضان امسال در خراسان رضوی اظهار داشت: برخی از اتحادیه‌ها از جمله حلیم و شله به صراحت اعلام کرده‌اند که اقلام آنها افزیش قیمتی دارد و برخی دیگر نیز برای تصمیم گیری برای افزایش و یا کاهش در دستور کار قرار دارند.

مقدسی افزود: برای نظارت بر عرضه اجناس و صورت نگرفتن تخلفات هماهنگی‌هایی با  اداره کل تعزیرات خراسان رضوی انجام شده که به پرونده‌ها در کم‌ترین زمان پاسخ داده شود.

وی با تأکید بر اینکه تمام مشتریان باید در زمان خرید فاکتور دریافت کنند، خاطرنشان کرد: دریافت فاکتور می‌تواند به احراز تخلف واحدهای صنفی کمک کند زیرا هر واحد به ویژه در گروه خوار و بار می‌تواند از مبلغ خرید خود تنها 10 درصد سود دریافت کند.

در ادامه این جلسه محمد مهدی قابل مسئول نظارت اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به نرخ‌های مصوب در نظر گرفته شده برای اجناس مختلف در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: هنوز بنایی بر افزایش قیمت زولبیا و بامیه در ماه مبارک رمضان گذاشته نشده و نرخ این محصول در درجه ممتاز 8500 تومان، درجه یک 7500 تومان و درجه 2 حدود 5500 تومان مد نظر قرار گرفته شده است.

وی افزود: همچنین نرخ یخ در کارخانه به صورت قالبی 4000 تومان و بسته بندی2500 تومان بوده که این مبلغ در سطح شهر برای یخ قالبی به 6000 تومان و بسته بندی به 3000 تومان تغییر می‌کند.

قابل با اشاره به تعداد بازرسی‌های انجام شده از ابتدای سال تاکنون بیان کرد: 60 هزار و 960 بازرسی از ابتدای سال تا کنون انجام شده که از این تعداد 5204 عدد منجر به تشکیل پرونده شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امکان نظارت بر تمام واحدهای صنفی در خراسان‌رضوی وجود ندارد/لزوم کمک مردم برای پیشگیری از تخلف» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات