نمایندگان استان سمنان در چه کمیسیون‌هایی نام نویسی کرده‌اند

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی پیروزی لاریجانی در انتخابات داخلی مجلس برای کرسی ریاست، آن هم در برابر دو کاندیدای متفاوت اصلاح طلب و فراکسیون امید، امیدها را برای در دست گرفتن اکثریت مجلس از سوی این فراکسیون برای آنان کم‌رنگ کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی در دوره دهم با انسجامی خوب در دو انتخابات موقت و  یک ساله توانست لاریجانی را با اختلاف فاحش بر رقبای «امیدوار» خود پیروز کند.

اما این انتخاب موضوعی دیگر را نیز روشن کرد و آن هم این بود که ایران تنها تهران نیست و مردم در دیگر حوزه‌های انتخابیه کشور، بیشتر به اصولگرایان اعتماد کردند تا وکالت آنان را در خانه ملت انجام داده و بر کرسی سبز مجلس بنشینند.

موضوعی که در استان سمنان به خوبی نمایان شده و تنها یکی از چهار نماینده استان سمنان در مجلس دهم رسماً به فراکسیون امید گرایش نشان داده و در لیست اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس بود.

این مهم خود بیانگر این است که مردم استان سمنان تمایلات اصولگرایی بیشتری نسبت به دیگر گرایش‌های سیاسی دارند.

اما در این میان موضوعی دیگر نیز شاید برای مردم استان سمنان جالب توجه باشد و آن علاقه وکلای آنان در مجلس به کمیسیون‌های تخصصی است.

پاسخ به این پرسش از سوی نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی تا پیش از امروز به روشنی بیان نمی‌شد و نمایندگان این استان به صراحت سخنی از کمیسیون تخصصی مورد علاقه خود نمی‌گفتند یا چند گزینه را برای این مهم مطرح می‌کردند.

اما امروز با نام نویسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون‌های تخصصی خانه ملت؛ تکلیف روشن و رویکرد تخصصی نمایندگان استان سمنان برای مردم مشخص شد.

نمایندگان استان سمنان برای حضور در کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی، اجتماعی، اقتصادی و بهداشت و درمان مجلس نام نویسی کرده‌اند.

غلامرضا کاتب، نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی که سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم بود؛ در این دوره برای عضویت در کمیسیون اجتماعی نام نویسی کرده است؛ در حالی که همه گمان می‌کردند که وی در همان کمیسیون بماند.

در این میان اما احمد همتی نماینده مردم شهرستان‌‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی که پزشک اطفال است نیز کاندیدای حضور در کمیسیون نسبتاً خلوت بهداشت و درمان شد و این موضوعی بود که از سوی رسانه‌ها و مردم پیش بینی می‌شد.

نماینده مردم دامغان در خانه ملت نیز که سابقه دو دوره وکالت مردم این شهرستان در مجلس را دارد نیز امروز برای عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نام نویسی کرد.

کمیسیونی که دو هم استانی وی یعنی کاظم جلالی و مصطفی کواکبیان نیز از دیگر متقاضیان حضور در آن به شمار می‌روند.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس نیز که سخنگوی شعبه 13 بررسی اعتبارنامه نمایندگان مجلس دهم نیز در روزهای نخست این مجلس شده بود؛ برای حضور در کمیسیون اقتصادی خانه ملت ثبت نام کرده است و به این ترتیب هیچ یک از نمایندگان استان سمنان در مجلس در یک کمیسیون مشترک حضور نخواهند داشت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایندگان استان سمنان در چه کمیسیون‌هایی نام نویسی کرده‌اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات