38 درصد تصادفات مرگبار در زنجان به دلیل عدم توجه به جلو است

تصادف / گچساران رئیس پلیس راه استان زنجان با اشاره به اینکه بیشترین نوع وسیله مقصر در تصادفات مربوط به سواری است گفت: خودروی سواری ۶۴ درصد تصادفات مرگبار در زنجان را به خود اختصاص می‌دهد.

علی‌اصغر شیرمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان با بیان اینکه بیشترین نوع وسیله مقصر در تصادفات با سهم 64 درصدی متعلق به خودروی سواری است اظهار داشت: 13 درصد تصادفات منجر به فوت نیز به خودروی کامیون و تریلی اختصاص دارد.

وی با تاکید بر اینکه وانت بارها نیز بخش قابل توجهی از تصادفات مرگبار در زنجان را به خود اختصاص می‌دهند ابراز کرد: با توجه به گزارشهای اعلامی در 11 درصد تصادفات منجر به فوت، وانت بارها وسیله مقصر شناخته شده‌اند.

رئیس پلیس راه استان زنجان به تعداد مرگ و میرهای ناشی از تصادفات رخ داده از ابتدای سال تا اردیبهشت‌ماه امسال اشاره کرد و یادآور شد: در این مدت 20 نفر جان خود را در محورهای مواصلاتی از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با افزایش 17 درصدی همراه است.

وی با اشاره به اینکه در دو ماهه نخست امسال 14 مورد تصادف منجر به فوت در جاده‌های استان گزارش شده است بیان کرد: میزان تصادفات مرگبار در محورهای مواصلاتی استان با افزایش هشت درصدی مواجه است.

شیرمحمدی عنوان کرد: در دو ماهه نخست امسال 172 مورد تصادف جرحی در جاده‌های استان به ثبت رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش 20 درصدی همراه است.

وی با بیان اینکه در ماههای فروردین و اردیبهشت امسال 214 نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای مجروح و به بیمارستان منتقل شدند خاطرنشان کرد: در این مدت 230 مورد تصادف خسارتی در محورهای مواصلاتی استان گزارش شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 9 درصدی داشته است.

رئیس پلیس راه استان زنجان با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از تصادفات مرگبار رخ داده در محورهای برون شهری به علت عدم توجه به جلو گزارش شده است یادآور شد: 38 درصد تصادفات رخ داده در دو ماهه نخست امسال به علت عدم توجه به جلو عنوان شده است.

وی ابراز کرد: 11 درصد تصادفات منجر به فوت رخ داده در محورهای مواصلاتی استان از ابتدای امسال تا اریبهشت‌ماه به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «38 درصد تصادفات مرگبار در زنجان به دلیل عدم توجه به جلو است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات