هدف‌گذاری برای رشد اقتصادی ۵ درصدی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:‌ دولت تحقق رشد اقتصادی حداقل ۵ درصدی را برای سال جاری هدف قرار داده است.

به گزارش ایسنا، علی طیب‌نیا در جلسه امروز مجلس با ارائه گزاشی از وضعیت اقتصادی کشور گفت: با توجه به خاتمه یافتن تحریم‌های اقتصادی نشان داده می‌شود که روندی که در رشد اقتصادی طی شده از منفی ۶ دهم درصد در پایان سال ۹۴ به مثبت ۱.۲ دهم درصد در همان سال افزایش یافته است.

وی با بیان این که پیش از دولت تدبیر و امید شاهد نارسایی‌های بلند مدت در ساختارها و همچنین سیاست‌های نادرست اقتصادی بوده‌ایم گفت:‌ رشد اقتصادی با میانگین سالانه حدود ۲.۲ دهم درصد برای دوره هشت ساله منتهی به سال ۹۲ را در پی داشت؛ رشدی که به زحمت می‌توانست آثار رشد جمعیت بر کاهش درآمد سرانه را خنثی کند.

وی افزود:‌ به خاطر داریم که کشور چه شرایط دشواری را در سال‌های ۹۱ و ۹۲ تجربه کرد و تداوم رشد منفی اقتصادی رکود بی‌سابقه‌ای را دامن زد. در واقع رشد اقتصادی از منفی ۶.۸ دهم درصد در سال ۹۱ به منفی ۱.۹دهم درصددر سال ۹۲ و همچنین رسیدن به نرخ متوسط سالانه ۴۰ درصد و نرخ نقطه به نقطه ۴۵ درصدی نماد این است که دولت توانسته با اتخاذ سیاست‌های انضباطی پولی و مالی و بازگرداندن آرامش و بهبود در روابط بین‌الملل فضایی را فراهم کند که شاهد ثبات و آرامش در بازار ارز و موفقیت بی سابقه در کنترل ارز باشیم.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هدف‌گذاری برای رشد اقتصادی ۵ درصدی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات