راه جلوگیری از قطع عضو بیماران دیابتی

۱۳۹۵/۰۳/۱۷ - ۱۰:۳۸ - کد خبر: 184654 راه جلوگیری از قطع عضو بیماران دیابتی

سلامت نیوز:دبیر انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران با بیان اینکه امروزه با روش‌ها و درمان‌های جدید بسیاری از مشکلات در بیماران ترومایی حل شده است، گفت: با بازسازی عروقی می‌توان از قطع عضو بیماران دیابتی جلوگیری کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، رضا شهریار کامرانی گفت: بیمارانی که عمدتا دچار تروما می‌شوند دارای یک مشکل نیستند که در این صورت پزشک باید اشراف کامل به تمام مسائل مرتبط با تروما داشته که شاید این موضوع محال باشد، در اینجا هست که کار تیمی گره گشای این موضوع است که همه همکاران باید به‌صورت کمک کننده ظاهر شوند .

وی افزود: مسئله عروقی در تروما یک پایه همیشگی است و کار تیمی در ارتوپدی بزرگترین سود و کمترین ضرر را برای بیماران به همراه دارد.

وی افزود: بر فرض مثال بیماری که ضربه زانو خورده و مشکل عروقی هم دارد اگر ما از قبل پروتکل مشخصی نداشته باشیم ناهماهنگی بین پزشک جراح عروق و متخصص ارتوپد و سایر اعضای تیم تروما پیش خواهد آمد و این موضوع به درمان بیمار لطمه وارد می کند.

دبیر انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران در ادامه تصریح کرد: در این‌صورت باید برنامه ریزی و اولویت بندی شود که شروع کدام درمان برای بیمار مفیدتر است .کار تیمی یکی از برنامه هایی است در ارتوپدی بسیار راهگشا بوده و تمامی کادر پزشکی مورد نیاز در کنار هم به درمان بیمار می پردازد و بهبودی در زمان کمتری نصیب بیمار می شود و بیمار کمتر دچار عوارض بعد از درمان می شود.

کامرانی افزود: مسایل عروقی در ارتوپدی عمدتا حول محور تروما می چرخد و امروزه با روش ها و درمان‌های جدید بسیاری از مشکلات در بیماران ترومایی حل شده است. یکی دیگر از نقاط مشترک درمان‌های ارتوپدی و جراحی عروق در بیماران دیابتی است که دچار زخم پای دیابتی هستند. امروزه بر خلاف گذشته در بسیاری از موارد دیگر نیازی به قطع عضو در این بیماران نیست و می‌توان با بازسازی عروقی از قطع عضو این بیماران پیشگیری کرد.

وی یاد آورد شد: با روش‌های جدید درمان عروق در ارتوپدی پایی که قرار بود تا زانو قطع شود در حد قطع یک انگشت باقی می ماند و ما پزشکان با آشنایی با درمان‌های گروهی و آگاهی از روش‌های جدید درمانی اعم از جراحی عروق یا سایر زمینه‌ها باید تلاش کنیم که کمتر به بیمار اسیب وارد شود.

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه جلوگیری از قطع عضو بیماران دیابتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات