خضری:علت اشتیاق نمایندگان به حضوردر کمیسیون اقتصادی و امنیت؛وام و ارتباط با بانک مرکزی وسفرخارجی است

خضری:علت اشتیاق نمایندگان به حضوردر کمیسیون اقتصادی و امنیت؛وام و ارتباط با بانک مرکزی وسفرخارجی است سیاست > مجلس - نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس گفت: امروز و فردا اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس مشخص شده و یکشنبه آینده هیات رئیسه آنها انتخاب می‌شوند.

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرآنلاین درباره اعضای کمیسیون های تخصصی بیان کرد: هیات رئیسه مجلس امروز درباره شعب و کمیسیون‌ها جلسه دارد. چرا که تعدادی از کمیسیون‌ها متقاضیان خیلی زیادی دارند. به عنوان مثال کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 38 متقاضی دارد. کمیسیون‌های اقتصادی و انرژی نیز متقاضی زیادی دارند اما کمیسیون‌های قضایی، فرهنگی و شوراها متقاضی زیادی ندارد. کمیسیون‌های بهداشت و اجتماعی نيز حدنصاب لازم را دارند.

او درباره دلیل اشتیاق نمایندگان به کمیسیون امنیت ملی، گفت: وزرات کشور زیر نظر این کمیسیون قرار دارد و البته سفرهای خارجی اعضای آن هم بی‌تاثیر در ميل نمايندگان نیست. کمیسیون‌های اقتصادی نیز مشتاقان زیادی دارد چرا که کشور ما با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. در حالی که حل مشکلات اقتصادی ارتباط چندانی با این کمیسیون ندارد و به سایر کمیسیون‌ها مثل فرهنگی و اجتماعی و نیرو مرتبط‌تر است.

او گفت: در ارتباط بودن با بانک‌ها، وام‌ها، بیمه مرکزی و مناطق آزاد تجاری نیز در اشتیاق به کمیسیون اقتصادی بی‌تاثیر نیست.

خضری تاکید کرد: امروز یا فردا باید موضوع کمیسیون‌ها تعیین تکلیف شود چراکه قطعا یکشنبه هفته آینده انتخابات روسای کمیسیون‌ها برگزار می‌شود.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت توضیح داد: امروز هیات رئیسه مجلس به اتفاق روسای شعب جلسه دارند. در این جلسه درباره کمیسیون‌هایی که تعدادشان در حدنصاب است صحبتی نمی‌شود اما کمیسیون‌های که متقاضی زیادی دارد اعضایشان مشخص می‌شود تا تناسبی ایجاد شود و تعداد اعضای کمیسیون‌ها بین 19 تا 23 نفر شود.

خضری بیان کرد: نماینده‌ها در حال رایزنی مداوم با روسای شعب و اعضای هیات رئیسه هستند تا در کمیسیون موردنظر خود باقی بمانند اما هیات رئیسه بر اساس سوابق و تحصیلات نمایندگان تصمیم می‌گیرد.

خضری درباره انتخاب سخنگوی هیات رئیسه نیز گفت: بعد از اتمام موضوع کمیسیون‌ها، هیات رئیسه درباره سخنگوی خود تصمیم می گیرد. سخنگو عموما از کارپردازهای هیات رئیسه انتخاب می شود. آقای نعمتی سابقه سخنگویی دارند و فکر می کنم شانس او برای سخنگویی بیشتر باشد.

او گفت: از دید من، سخنگوی هیات رئیسه به اندازه رئیس مجلس مهم است. چون تمام گزارش‌های هیات رئیسه را سخنگو اعلام می کند.

27213

 

 

کلید واژه ها: مجلس دهم - هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی - کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خضری:علت اشتیاق نمایندگان به حضوردر کمیسیون اقتصادی و امنیت؛وام و ارتباط با بانک مرکزی وسفرخارجی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات