چرایی افزایش فروش سلاح در آمریکابه گزارش  جهان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه نیوزویک در گزارشی به دلایل افزایش فروش سلاح در آمریکا پرداخت و نوشت در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما میزان فروش سلاح گرم افزایش داشته است.

در این گزارش با عنوان «علت افزایش فروش سلاح در آمریکا چیست؟» آمده است: دلایل فراوانی برای خرید سلاح گرم از سوی شهروندان آمریکایی وجود دارد، اما یکی از دلایل اصلی، نگرانی در این باره این است که روند خرید و در اختیار داشتن سلاح در حال کنترل شدن است و هم اکنون وقت خرید سلاح است، زیرا پس از مدتی دیگر نمی توان سلاح خرید.

در ادامه این گزارش آمده است: اما چرا آمریکایی ها این گونه فکر می کنند؟ شاید زیرا بدین سبب که رسانه های خبری و به صورتی خاص، شبکه تلویزیونی فاکس نیوز(وابسته به جمهوریخواهان) در حال ترویج این روند هستند.

احتمال اعمال کنترل هایی بر روند خرید سلاح ممکن است خبر خوبی باشد، اما این موضوع سبب شده است میلیون سلاح دیگر در آمریکا طی چند سال گذشته فروخته شوند.

در حالی که هیچ پایگاه اطلاعاتی مرکزی درباره این موضوع وجود ندارد که چه نوع شهروندان آمریکایی سلاح در اختیار دارند یا آن که چه تعداد از آمریکایی ها سلاح در اختیار دارند، اما آمریکایی ها برای خرید سلاح گرم از دلالان دارای مجوز باید از نظر پیشینه امنیتی مورد بررسی قرار بگیرند.

شمار بررسی های امنیتی انجام شده می تواند سبب ارائه تخمین هایی درباره شمار تسلیحات فروخته شده باشد، اما این اطلاعات کامل و دقیق نیستند.

طی دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون، در هر ماه حدود هفتصد و پنجاه هزار مورد بررسی امنیتی انجام شد؛ رقمی که طی دو دوره ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش به حدود هشتصد هزار نفر در ماه افزایش یافت.

پس از آن، فروش سلاح گرم در آمریکا افزایش نداشت تا آن که باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری سال دو هزار و هشت به پیروزی رسید.

در سپتامبر سال دو هزار و هشت، از طریق دلالان نهصد و هفتاد و سه هزار سلاح گرم فروخته شد.

طی ماه پس از انتخاب اوباما به عنوان رئیس جمهور آمریکا این رقم به یک میلیون و دویست هزار قبضه و سپس ظرف دو ماه بعد به یک میلیون و پانصد هزار قبضه افزایش یافت.

نیوزویک در ادامه نوشت: قبل از انتخاب اوباما، بیشتر بررسی های امنیتی صورت گرفته طی یک ماه در ارتباط با کمتر از یک میلیون و سیصد هزار قبضه سلاح بود.

از زمان به قدرت رسیدن اوباما، طی هر ماه به طور متوسط یک و نیم میلیون مورد بررسی های امنیتی در ارتباط با خرید سلاح صورت گرفت.

شاید آمریکایی ها به منظور محافظت از خود در مقابل تیراندازی ها به سوی شهروندان در تلاش برای خرید سلاح گرم هستند. 

این در حالی است که به راه افتادن بحث ها در رسانه ها تأثیری بر روند بررسی پیشینه امنیتی افراد به منظور خرید سلاح گرم نداشته است.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرایی افزایش فروش سلاح در آمریکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات