وظیفه گرایی وقانون مداری از وظایف نمایندگان است / طی 10 سال گذشته رویکرد خدمت به تجمیع ثروت تبدیل شده است

علی کیهانیان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس دهم، افزود: رهبری در تذکرات و سخنان خویش راهبرد واستراتژی را مشخص کردند و این باید به عنوان نقشه راه مورد توجه نمایندگان قرار گیرد .
وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی سه وظیفه اساسی برعهده دارند،ادامه داد: وظایف منطقه ای و محلی ، ملی و کشوری و بین المللی از جمله این وظایف می باشد که در قانون اساسی و قوانین حقوقی مجلس شورای اسلامی مشخص شده است .
دبیر کل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی اظهارداشت: متاسفانه در مسیر حرکت چهار ساله نمایندگان مجلس شورای اسلامی بسیاری از موارد تفسیر به رای می شود و خارج از مسیر قانونی و منویات مقام معظم رهبری و استراتژی های قانونی تعیین شده در این حوزه به صورت فردی عمل می شود.
کیهانیان با بیان اینکه در 10 سال گذشته رویکرد خدمت به تجمیع ثروت تبدیل شده است، مدعی شد: برخی از کسانی که طی 10 سال گذشته وارد مجلس شورای اسلامی شدند حجم وسیعی از موارد مالی آنها را دربرگرفته و سرمایه های کلانی را احصاء کرده اند که این خطری برای نظام است.
وی با اشاره به اختلاف طبقاتی موجود در جامعه ، افزود: براساس آخرین آمار وزارت امور اقتصادی و دارایی 90 درصد سرمایه کشور در دستان 15 درصد جامعه است.
دبیر کل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی تصریح کرد متاسفانه رویکرد سرمایه داری جایگزین خدمت به مردم دهک های پایین جامعه شده است و می تواند خطری جدی برای نظام مقدس اسلامی باشد .
کیهانیان گفت: به نظر می رسد کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از وظیفه نظارتی خود مغفول مانده است و در صورت عمل به وظایف خود وظایف قانون مداری و وظیفه گرایی نمایندگان احصاء خواهد شد.
وی درباره اینکه احزاب چه نقشی می توانند دراین زمینه داشته باشند، افزود: نقش احزاب به عنوان کانون افزایش نظارت عمومی و افزایش مطالبات مردم است و احزاب نباید تنها در خانه احزاب خلاصه شود به همین خاطر ما پیشنهاد داده ایم کنگره شورای ملی دبیران احزاب سراسر کشور تشکیل شود و با حضور قوای سه گانه به طور ماهیانه گزارشی در زمینه حل مشکلات مردم تهیه کنند.
سیام** 1053 **1446

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وظیفه گرایی وقانون مداری از وظایف نمایندگان است / طی 10 سال گذشته رویکرد خدمت به تجمیع ثروت تبدیل شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات