مجلس به جای منفعل بودن باید در موضع برنامه ریزی باشد

حبیب الله بوربور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس دهم در خصوص توجه به اقتصاد ،وظایف نمایندگان و در راس امور بودن مجلس افزود: نامگذاری هر سال توسط مقام معظم رهبری براساس اطلاعاتی است که ایشان از مجموعه حرکت های داخل و خارج نسبت به نظام دارند و هر نامگذاری در اصل استرتاتژی همان سال را مشخص می کند.
وی ادامه داد: وقتی در لابه لای خبرها جستجو می کنید صحبت از سرمایه هزار میلیاردی یک مسئول و یا حقوق 120 میلیون تومانی برخی مسئولان دیگر می شود در حالیکه فردی دیگر برای تامین نیاز های معیشتی خویش به دنبال کار می گردد و این چیزی است که با سیاست های کلی نظام مغایرت دارد.
سخنگوی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی اظهارداشت: به نظر می آید مسئولین و متولیان برنامه ریزی و تصمیم گیری در کشور باید به این موضوعات توجه داشته باشند تا از تکرار آنها در جای دیگر جلوگیری شود.
وی افزود: مقام معظم رهبری به عنوان دلسوز ترین فرد نظام به این موضوعات حساس هستند و متولیان امور نیز باید توجه داشته باشند که با شعار نمی توان مردم را راضی نگه داشت.
بوربور در خصوص اینکه مجلس برای در راس امور بودن چه وظایفی دارد، گفت: مجلس شورای اسلامی باید براساس آنچه قانون برایش مشخص کرده است عمل کند در حالی که طی چند سال گذشته چنین نبوده و به جای ریل گذاری، خودش از ریل خارج شده است و به جای سیاستگذاری، دنبال روی را پیشه کرده است.مجلس برای اینکه در راس امور باش باید از روزمرگی خارج شود.
وی افزود: مجلس باید عزم ملی و جدی برای اصلاح امور داشته باشد و نباید به دنبال این باشد مصوبه ای را برای خوش آمدن فردی یا گروهی به تصویب برساند بلکه باید مصالح کشور و قانون را در نظر داشته باشد و به نظر می رسد مجلس گذشته و مجلس کنونی باید تغییر مبنایی در روشها داشته باشد تا به جایگاه اصلی خود بازگردد.
سیام 1053 **1446

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مجلس به جای منفعل بودن باید در موضع برنامه ریزی باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات