محور قزوین - کلاچای از طرح های مهم ملی است

به گزارش روز دوشنبه ایرنا منوچهر حبیبی در بازدید معاونان وزیر راه و شهرسازی از طرح ساخت جاده قزوین- رحیم آباد- کلاچای افزود: طی بازدید به عمل آمده تکمیل مطالعات طرح و تامین منابع مالی طرح در دستور کار قرار دارد تا بتوان با بهسازی جاده موجود از روستای ویار تا سپارده که حدود 20 کیلومتر است این مسیر را برای استفاده مردم به بهره برداری رساند.
وی ادامه داد: همچنین باید پیوست زیست محیطی این طرح با مشارکت استان های قزوین، گیلان و مازندارن مورد بررسی قرار گیرد و اگر مساله ای در این زمینه وجود دارد مرتفع گردد.
حبیبی با اشاره به قرارداد منعقد شده با قرارگاه خاتم الانبیا گفت: 26 کیلومتری که مقرر شده است توسط این قرارگاه در استان قزوین تکمیل و بازسازی شود امیدواریم با تزریق بودجه هرچه سریعتر تا قبل از آغاز فصل سرما و بسته شدن این مسیر به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: این مسیر به دلیل دسترسی استان های قزوین به گیلان کاربردهای ملی دارد و می تواند ترافیک سنگین راههای پایتخت به شمال کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین افزود: هفته گذشته در بازدید ده ساعته از طرح قزوین، الموت به تنکابن نقاط فعال این طرح مورد بازدید قرار گرفت و امروز هم با حضور معاونان وزیر راه و شهرسازی امیدواریم در این محور نیز شاهد حرکت مفید و موثری باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی ادامه داد: مسیر قزوین -رحیم آباد- کلاچای از محورهای مهم ملی است و کاهش مصرف سوخت، استهلاک خودروها و برقراری ارتباط میان چندین روستا و استان را به دنبال خواهد داشت.
در این بازدید سه تن از معاونان وزیر راه و شهرسازی: معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل، معاون حقوقی امور مجلس و هماهنگی استانها و معاون راه روستایی استاندار قزوین را همراهی می کردند.
محور قزوین- رحیم آباد- کلاچای حدود 140 کیلومتر است که 75 کیلومتر آن در استان قزوین قرار دارد و پیش بینی می شود احداث این مسیر حدود 60 میلیون لیتر کاهش مصرف سوخت را به دنبال داشته باشد.
6101/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محور قزوین - کلاچای از طرح های مهم ملی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات