بخشنامه تعلیق عضویت 5هزارنفر از اعضای نظام مهندسی خلاف قانون است

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، ولی داداشی در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس در اخطار با استناد به اصل 76 قانون اساسی گفت: اخطار من درخصوص بخشنامه وزارت راه و مسکن و شهرسازی است که براساس آن عضویت 5 هزار نفر از کارشناسان و مهندسان در نظام مهندسی که در مردادماه 94 مورد تایید قرار گرفته، تعلیق شده‌است.
وی افزود: در این راستا در تاریخ 24 فروردین 95 مرکز پژوهش‌های مجلس، این بخشنامه را خلاف اصل 169 قانون اساسی دانست، ‌لذا درخواست ما لغو این بخشنامه است ولی هیات رئیسه به این موضوع رسیدگی نکرده و آن را در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار نداده است.
مسعود پزشکیان نایب‌رئیس اول مجلس که ریاست بخشی از جلسه علنی امروز مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به این اخطار گفت: بحث هایی که امروز در صحن صورت می‌گیرد براساس گزارش وضعیت اقتصادی کشور است و اگر نقدی بر آن وارد است باید در کمیسیون‌ها و قانون برنامه ششم مورد توجه قرار گیرد، لذا قرار نیست یکدیگر را نقد کنیم بله باید با یکدیگر همفکری کنیم تا همه این موارد اصلاح شود.
وی ادامه داد: تذکراتی که به این موضوع مربوط نیست، هم‌ اکنون نباید در صحن مطرح شود.
سیام**9121 **1446

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بخشنامه تعلیق عضویت 5هزارنفر از اعضای نظام مهندسی خلاف قانون است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات