موگرینی خواستار اصلاحات قضایی در آلبانی شد

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، حزب اصلی مخالف آلبانی موسوم به حزب دمکراتیک در برابر تصویب پیش نویس نهایی بسته اصلاحاتی تا پایان ماه جاری ایستادگی می کند؛ اصلاحاتی که برای متقاعد کردن بروکسل جهت موافقت با مذاکرات عضویت آلبانی لازم است و یکی از اصول کلیدی در مبارزه با فساد در همه سطوح و به ویژه در حوزه قضایی محسوب می شود.
در بیانیه دفتر مطبوعاتی موگرینی آمده است: تصویب چنین اصلاحاتی به عنوان گام بعدی به سمت ادغام با اتحادیه اروپا ضروری است. بسته اصلاحاتی که همچنین بازتاب توصیه هایی از سوی کمیسیون و نیز به عنوان یک نهاد حقوقی وابسته به شورای اروپا است، کاملا مطابق با استانداردهای اروپا است.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: این می تواند آغاز فصل جدیدی در تاریخ مشترک ما باشد و راه را برای آغازی دوباره باز کند و به همین دلیل هم از همه نیروهای سیاسی انتظار داریم از فرصت دور نهایی رایزنی ها برای تصویب این بسته پیشنهادی استفاده کنند.
«ویکتوریا نولاند» دستیار وزیر امور خارجه آمریکا اوایل این هفته خطاب به «لولزیم باشا» رهبر حزب دمکراتیک آلبانی گفت که بسته اصلاحاتی «اولویت اصلی روابط آمریکا و آلبانی و پیشرفت آلبانی به سمت اتحادیه اروپا» است.
«یوهانس هان» مقام ارشد اتحادیه اروپا در امور توسعه ای نیز این هفته از آلبانی خواست درصورت تمایل به آغاز مذاکرات درباره عضویت کامل این کشور در اتحادیه 28 عضوی اروپا، روند اصلاحات را کامل کند.
آمریکا و اتحادیه اروپا در تهیه بسته پیش نویس اصلاحات به آلبانی کمک کرده اند و سفیران آنها در تیرانا پایتخت آلبانی، به طور مستقیم در این روند مداخله داشته و به طور مداوم با مقامات ارشد سیاسی آلبانی دیدار کرده اند.
پارلمان آلبانی که 104 کرسی دارد، باید با دست کم دو سوم آرا، بسته اصلاحاتی را تصویب کند زیرا این اصلاحات شامل برخی از مفاد قانون اساسی نیز می شود.
آلبانی از سال 2009 عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بوده است و از دو سال پیش از شرایط عضویت در اتحادیه اروپا برخوردار شد. انتظار می رود در صورت تصویب بسته اصلاحات قانونی و اجرای آن، از امسال مذاکرات عضویت کامل آن در اتحادیه آغاز شود.
بروکسل از سال 2009 به خاطر بحران های سیاسی در آلبانی از پذیرش درخواست نامزدی این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا خودداری کرد.
جمهوری آلبانی در جنوب شرقی اروپا قرار دارد و با جمعیتی بالغ بر دو میلیون و 800 هزار نفر عضو پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) و تنها عضو سازمان همکاری اسلامی در اروپاست.
اروپام**9158**1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موگرینی خواستار اصلاحات قضایی در آلبانی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات