نبرد در واپسین ساعات پایان ماموریت فلوجه

درحالی که قناصه چی های داعش خاکریز این منطقه را زیر شلیک های خود داشتند، نیروهای عراقی، تجهیزات و لوازم را بار خودروها کردند و با تسلیحات سبک، از خاکریز خط مقدم منطقه سجر در شرق فلوجه عبور کردند.
تا مواضع داعش در روبه روی خاکریز کمتر از 300 متر فاصله بود که نیروهای عراقی توانستند با پاکسازی خانه های این منطقه، خاکریز و خطوط دفاعی خود را به همین میزان به مرکز شهر فلوجه که از این نقطه حدود 1500 متر است، نزدیک کنند.
'فالح عبد' از فرماندهان عملیاتی، دقایقی قبل از حرکت نیروهایش به سمت مواضع رو به رو و حمله به داعش، به خبرنگار ایرنا گفت، امروز کار الحشد الشعبی با انجام این عملیات پایان می یابد و ما با انجام این عملیات، اهداف خود را بطور کامل محقق کرده ایم.
وی روحیه نیروهایش را که هر از گاهی سرودهای حماسی سر می دادند و لابه لای آن بر وفاداری به مرجعیت عالی عراق آیت الله سیستانی تاکید می کردند، بسیار بالا توصیف کرد و گفت، امیدوار است ادامه عملیات آزادسازی فلوجه که براساس طراحی اولیه ، به ارتش، پلیس، یگان مبارزه با تروریسم و عشایر منطقه محول شده، به خوبی پیش برود و این عملیات کامل شود.
'ابوحیدر 'از دیگر فرماندهان میدانی گروه مقاومت اسلامی 'لواء البتار' تاکید کرد که هدف نهایی آخرین عملیات این مرحله رسیدن به منطقه 'الصناعی' در حومه شرقی فلوجه است و در آن نیروهای عصائب اهل الحق ، بدر ، پلیس مرکزی و نیروهای واکنش سریع مشارکت دارند.
ساعاتی پس از عبور نیروهای عملیاتی از خاکریزهای منطقه سجر و شهابی 2 به سمت مناطق شرقی شهر فلوجه ، ابومهدی المهندس نائب رئیس شورای الحشدالشعبی در مقرفرماندهی عملیات فلوجه در پایگاه نظامی 'طارق'، درجمع خبرنگاران از پایان کار الحشدالشعبی در عملیات جاری خبر داد و گفت الحشدالشعبی به تمامی اهداف از پیش تعیین شده اش در این عملیات رسیده است و وظیفه ورود نیروها به شهر فلوجه و پاکسازی آن به ارتش و نیروهای پلیس و یگان مبارزه با تروریسم و عشایر مسلح منطقه محول شده است.
وی با اینحال این را هم تاکید کرد که الحشد الشعبی همچنان در منطقه حضور خواهد داشت و از نیروهای عملیاتی حمایت خواهد کرد و در صورتی که در عملیات ورود به شهر فلوجه با مشکل روبه رو شوند و یا از الحشدالشعبی کمک خواسته شود، وارد عمل خواهد شد.
حالا در سیزدهمین روز عملیات فلوجه، فرماندهان و دست اندرکاران در مقر عملیات در پایگاه نظامی طارق در حومه فلوجه، یک مرحله از استراحت نسبی را شروع کرده اند و به قول یکی از آنان، امشب کمی راحت تر سرش را روی بالش خواهد گذاشت، با این حال ، از نظر نیروهای الحشدالشعبی کار هنوز تمام نشده است.
خاورم*1*353 *1770**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نبرد در واپسین ساعات پایان ماموریت فلوجه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات