مشرف جوادی: در ریو مدال‌آوری بانوان بیشتر از لندن خواهد بود


نایب رییس بانوان فدراسیون جانبازان و معلولان از اعلام ترکیب نهایی دوومیدانی‌کاران اعزامی به بازی‌های پارالمپیک ریو تا اواخر تیرماه خبر داد و گفت:‌ تاکنون از 19 سهمیه کسب شده در دوومیدانی، 18 سهمیه مربوط به مردان و یک سهمیه برای زنان است که امیدوارم این تعداد تا 25 سهمیه افزایش پیدا کند.
بتول مشرف جوادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، در رابطه با وضعیت تعداد سهمیه‌های ورزشکاران زن معلول اعزامی به بازی‌های پارالمپیک ریو اظهار کرد:‌ تاکنون در بخش زنان ما موفق به کسب 21 سهمیه شدیم که این در نوع خود نسبت به المپیک لندن بی‌نظیر است. البته ما امید زیادی داریم که در مسابقات گزینشی تیروکمان اواخر خردادماه در جمهوری چک که آخرین فرصت برای کسب سهمیه است، در بخش کامپوند انفرادی زنان توسط فهیمه عباسپور و یا فرزانه عسگری یک سهمیه دیگر کسب کنیم که اگر این امر اتفاق بیفتد، در بازی‌های پارالمپیک ریو به جز بخش انفرادی در میکس تیم هم می‌توانیم شرکت کنیم و شانس خود را برای افزایش تعداد مدال‌های بانوان در بخش انفرادی و تیمی کامپوند ارتقا دهیم.
او گفت: همچنین در رشته دوومیدانی با توجه به بالا بودن رکوردهای دوومیدانی‌کاران در مسابقات بین المللی، قرار است IPC برای افزایش تعداد سهمیه‌های دوومیدانی‌کاران، چند سهمیه دیگر به ایران بدهد که البته کسانی می‌توانند شانس کسب سهمیه را برای پارالمپیک ریو داشته باشند که در رکوردگیری که اواخر تیرماه از سوی انجمن دوومیدانی انجام خواهد شد، در رنگینگ جهانی عنوان چهارم را داشته باشند و بالاترین رکورد را بزنند. من امیدوارم از این سهمیه‌ها، سه تا چهار سهمیه مربوط به زنان باشد، در این صورت می‌توانیم تعداد سهمیه زنان را به 25 سهمیه افزایش دهیم.
وی با اشاره به حضور زنان والیبالیست در تورنمنت بین‌المللی در اوکراین یا روسیه گفت: از آنجا که تیم ملی والیبال نشسته زنان برای اولین بار در پارالمپیک ریو حضور پیدا می‌کنند، امید زیادی برای کسب سکو توسط این تیم نداریم، اما امیدوارم بتوانیم به بهترین نتایج ممکن در ریو دست پیدا کنیم. به همین منظور قرار بر این است که تیم ملی والیبال نشسته بانوان در تیرماه در یک تورنمنت بین‌المللی که به احتمال زیاد در اوکراین یا روسیه برگزار خواهد شد، شرکت کنند. در پایان این تورنمنت ترکیب 12 نفر اعزامی به ریو مشخص خواهد شد. هرچند در والیبال نشسته ما کار سختی را برای کسب سکو پیش رو داریم اما من یقین دارم با تلاشی که کادر فنی تیم انجام داده است، این امیدواری وجود دارد که در ریو بتوانیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.
مشرف جوادی هم‌چنین در رابطه با رشته تیراندازی افزود: با توجه به دستاوردهایی که تیراندازی در مسابقه‌های مختلف داشته است، تیراندازی یکی از امیدهای ما برای کسب مدال طلا در این دوره از بازی‌هاست و پیش بینی ما بر این است که بتوانیم دو تا سه مدال طلا در بخش انفرادی یا تیمی در تیراندازی کسب کنیم. در رشته تیروکمان نیز من مطمئنم که توسط زهرا نعمتی به مدال طلای این رشته در ریو دست پیدا خواهیم کرد. در قایقرانی با توجه به تجربه کمی که ورزشکار اعزامی ما برای حضور در پارالمپیک دارد، چندان برای کسب مدال امید زیادی نداریم، اما به هر صورت امیدوارم به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به حمایت ویژه محمود خسروی وفا از بانوان ورزشکار معلول در این دوره از بازی‌های پارالمپیک خاطرنشان کرد: با حمایت‌هایی که فدراسیون جانبازان و معلولین و کمیته ملی پارالمپیک از بانوان در این دوره از بازی‌های پارالمپیک داشت، ما توانستیم تعداد بانوان اعزامی خود را هم از نظر کمی و هم کیفی نسبت به لندن افزایش دهیم. به طوری که اگر در لندن ما تنها 6 ورزشکار (دو ورزشکار در تیراندازی، یک ورزشکار در دوومیدانی و سه ورزشکار در تیروکمان) داشتیم، اما در ریو این تعداد به 21 ورزشکار افزایش پیدا کرده است. من امیدوارم که در ریو بتوانیم تعداد مدال‌های خود را با توجه به افزایش تعداد ورزشکاران به چند برابر لندن ارتقا دهیم و میدان ریو بهترین میدان از نظر کسب جایگاه برای زنان معلول باشد.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشرف جوادی: در ریو مدال‌آوری بانوان بیشتر از لندن خواهد بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات