اقتصاد کشور با این روشها درست‌شدنی نیست/دولت باید در این زمینه فکری کند

آیت الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان جهان گفت: اقتصاد کشور امروز با این وضعیت و روش‌ها درست‌شدنی نیست،دولت باید در این زمینه فکری کند.

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سبحانی در دیدار با دبیرکل، اعضای شورای مرکزی، هیئت اجرایی و دبیران استانهای حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سه انقلاب در کشور گفت: انقلاب اول برای میرزای شیرازی بود که با مسئله تحریم تنباکو شروع شد و با این تحریم انقلابی را آغاز کرد که بسیار مؤثر بود تا جایی که در درون منزل شاه نیز مؤثر واقع شد اما این انقلاب خیلی کم اثر شد و افراد خاص بر سر کار آمدند.

این مرجع تقلید شیعیان جهان بیان داشت: انقلاب دوم را آیت‌الله کاشانی ایجاد کرد اما اثر کمتری داشت. عمده این دو انقلاب مانند شاخه‌های یک درخت بودند اما انقلاب اسلامی را که امام خمینی (ره) پایه‌گذاری کردند با این دو انقلاب تفاوت داشت و از ریشه و ایجاد یک نظام بود. امام زمانی که دید ریشه یک نظامی فاسد است آن را عوض کرد.

وی افزود: امام خمینی (ره) انقلاب کردند و در 22 بهمن خداوند متعال آنچه ما سالیان دراز می‌خواستیم را در اختیار مسلمانان قرارداد. ما خدمات گذشتگان را تقدیر می‌کنیم زیرا خدمات آنها بسیار مؤثر بود.

آیت‌الله‌العظمی سبحانی با تأکید بر وحدت کلمه گفت: وحدت کلمه باعث تأثیر بیشتر و کمتر شدن فاصله‌ها می‌شود. اگر وحدت باشد بیشتر به نتیجه می‌رسیم و اگر فاصله‌ها بیشتر باشد کمتر به نتیجه خواهیم رسید. خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرمایند به ریسمان الهی باید چنگ زد.

وی افزود: کسانی که دچار تفرقه شده‌اند باید به ریسمان وحدت چنگ بزنند. موتلفه اسلامی صاحب‌فکر و علم و خدمات عملی است و در راه وحدت باید بیشتر تلاش کنید.

آیت‌الله‌العظمی سبحانی تأکید کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند همدلی دولت و ملت و مجلس می‌تواند مشکلات را حل کند، همه ما باید برای وحدت تلاش کنیم تا بتوانیم مشکلات کشور را برطرف کنیم.

وی افزود: اینکه همه با هم وحدت داشته باشند شاید امکان‌پذیر نباشد اما آنهایی که دغدغه دین‌دارند و اهل فکر و رسیدگی به امروز مردم هستند با هم جمع شوند مشکلات بهتر حل می‌شود.

این مرجع تقلید اظهار داشت: یارانه‌هایی که دولت امروز به این شکل می‌دهد جز اتلاف سرمایه و مال چیز دیگری ندارد، این یارانه‌ها با این میزان تأثیر چندانی در زندگی مردم ندارد اما اگر یکجا باشد می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. دولت باید در این زمینه فکری کند.

آیت‌الله‌العظمی سبحانی اظهار داشت: دولت شیوه پرداخت یارانه‌ها را به کمیته امداد واگذار کند زیرا این نهاد انقلابی فقرا و مستمندان را می‌شناسد و می‌تواند در کشور آنها را ارزیابی و شناسایی کند و به جای پرداخت یارانه به 70 میلیون نفر مثلاً به 10 میلیون نفر بدهد.

وی افزود: کمیته امداد می‌تواند یارانه‌ها به افرادی که مستحق آن هستند برساند. امروز افرادی هستند که مشکل مالی ندارد و چه معنایی دارد که یارانه دریافت کنند.

این مرجع تقلید شیعیان جهان تأکید کرد: اینکه 70 میلیون مانند فقرا و مستمندان یارانه بگیرند کاری غلط است.

وی ادامه داد: اقتصاد کشور امروز با این وضعیت و روش‌ها درست‌شدنی نیست. متأسفانه برخی می‌خواهند همه زنان و همه مردان شغل داشته باشند که این کار نشدنی است و برون سالاری کردن درست نیست. شغل خارج از خانه برای این‌همه افراد درست کردن امکان‌پذیر نیست. زنان باید در محدوده خاص و فعالیت‌هایی که به آنها نیاز است وارد شوند و دم از تساوی کار برای زنان و مردان امکان‌پذیر نخواهد بود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقتصاد کشور با این روشها درست‌شدنی نیست/دولت باید در این زمینه فکری کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات