درمان آرتروز ، روماتیسم و سرطان

درمان آرتروز ، روماتیسم و سرطان

درمان آرتروز ، روماتیسم و سرطان

به تازگی محققان ایرانی توانستند برای درمان آرتروز ، روماتیسم و سرطان ماده ای پیدا کنند که در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد.مرتضی مهرجو، یکی از محققان شرکت دانش بنیان نانو زیست آرایه در گفت و گو با خبرنگاران گفت:


 


هیالورونیک اسید(HA) پلی ساکاریدی از خانواده گلیکوزآمینوگلیکان ها(GAG) است. این ماده در آب و سایر محلول های آبی قابل حل است و می تواند تا هزار برابر وزن خودش آب جذب کند.وی به کاربردهای این ماده اشاره کرد و افزود: این ماده بیشتر در لوازم آرایشی به عنوان ژل های بوتاکس کاربرد دارد.


 


از کاربردهای اخیر این ماده نیز می توان به روش های نوین دارو رسانی نظیر سیستم های دارورسانی از طریق مجاری تنفسی و سیستم های دارورسانی غیر خوارکی، ترمیم زخم، جراحی، درماتولوژی، اورولوژی، ترمیم و بهبود دردهای مفصلی مانند آرتروز و التهاب های روماتیسمی و بسیاری از کاربردهای دیگر اشاره کرد.


 


بدن هر فرد در حالت عادی هیالورونیک اسید دارد. امروزه در سوسیس و کالباس نیز از هیالورونیک اسید استفاده می شود. برخی از کشورهای اروپایی نیز هیالورونیک اسید را به صورت کنسرو شده به مردم می فروشند. ما نیز به دنبال این مساله هستیم که این ماده را به صورت خوراکی عرضه کنیم.


 


وی درباره اهمیت این ماده برای تشخیص سلول های سرطانی گفت: این ماده می تواند پایه سلول های سرطانی را جذب خود کند به همین دلیل ما توانستیم با تکنیکی جدید دارو را روی هیالورونیک اسید لود کنیم.


 


با این روش این دارو داخل بدن می رود. سلول های سرطانی نسبت به این دارو حساس هستند. این ماده می تواند سلول های سرطانی را جذب خودش کند و با آزاد کردن دارو، سلول های سرطانی را از بین ببرد.


 


وی درباره اهمیت این ماده برای درمان بیماری آرتروز نیز اظهار کرد: هم اکنون این ماده برای کسانی که دچار آرتروز شده اند و استخوان هایشان به علت از بین رفتن غشا سینوویال(این غشا مایعی را به داخل حفره مفصل آزاد می کند.


 


این مایع باعث روان شدن مفصل می شود) خشک شده است هم می تواند کاربرد داشته باشد. با تزریق این ماده به قسمت آسیب دیده، فرد می تواند بدون داشتن هیچ دردی به زندگی اش ادامه دهد.


 


وی بیان کرد: این طرح هم اکنون مراحل اولیه و حیوانی خودش را سپری می کند. پس از موفقیت در این طرح با اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت به مرحله انسانی و تولید انبوه می رسد. پروسه این کار زمان بر است و برای ورود به بازار حداقل 2 سال زمان نیاز دارد.


 


وی در پاسخ به این سوال که آیا مصرف این ماده می تواند عوارضی نیز به همراه داشته باشد، گفت: خیر این ماده عاری از عوارض است. بدن هر فرد در حالت عادی هیالورونیک اسید دارد. امروزه در سوسیس و کالباس نیز از هیالورونیک اسید استفاده می شود.


 


برخی از کشورهای اروپایی نیز هیالورونیک اسید را به صورت کنسرو شده به مردم می فروشند. ما نیز به دنبال این مساله هستیم که این ماده را به صورت خوراکی عرضه کنیم.


 


منبع:سینا پرس


 


 

[ منبع این خبر سایت پارس ناز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درمان آرتروز ، روماتیسم و سرطان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات