چند رشته در مقاطع مختلف تحصیلی، به دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اضافه شد

مهدی شادنوش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از مهر95 علاوه بر رشته های موجود، در مقطع دکتری رشته پرستاری، مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیوتراپی ورزشی و مقطع کارشناسی در دو رشته تغذیه و صنایع غذایی، دانشجو می پذیرد.
وی تاکید کرد: اضافه شدن این رشته ها و مقاطع تحصیلی که بیشتر مورد نیاز جامعه هستند، به منظور رفع نیاز و کمک به تکمیل نیازهای بهداشتی و درمانی مراکز و بخشهای مختلف در استان سمنان انجام شده است.
وی تصریح کرد: در 2 سال گذشته در مقاطع مختلف 9 رشته به رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اضافه شده است.
شادنوش با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در حال حاضر در حال مهیا کردن زیرساختهای لازم برای اضافه کردن مقاطع و رشته های تحصیلی در سالهای آینده است، اظهار امیدواری کرد: اضافه شدن رشته های فوق، تا بخش زیادی برطرف کننده نیازهای بهداشتی و درمانی مورد نیاز در استان سمنان باشد.
وی افزود: سیاست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان برای رفع نیازهای درمانی، اضافه شدن رشته ها به ویژه در مقاطع تکمیلی به ظرفیت فعلی پذیرش دانشجو در این دانشگاه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان یاد آور شد: دانشکده های این دانشگاه در هشت شهرستان استان دانشجو پذیرش می کنند و شامل دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، توانبخشی، پرستاری و پیراپزشکی، پیراپزشکی و بهداشت می شوند.
وی ادامه داد: هفت مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نیز مراکز تحقیقات فیزیولوژی، سرطان، توانبخشی عصبی عضلانی، سلولهای بنیادین سیستم عصبی، خونریزی غیرطبیعی رحم، عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و مراقبتهای پرستاری و 2 مرکز تحقیقاتی داخلی این دانشگاه نیز مراکز بیوتکنولوژی و اطفال هستند.
دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اضافه شده چهار مقطع و رشته جدید، از مهر 95 در 41 رشته و مقطع تحصیلی شامل 2رشته در مقطع کاردانی، 13 رشته کارشناسی، پنج رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 10 رشته مقطع کارشناسی ارشد، سه رشته دستیاری تخصصی شامل اطفال، زنان و داخلی، 2 رشته دکتری عمومی شامل پزشکی و دندانپزشکی، سه رشته دکتری تخصصی شامل فیزیولوژی، زیست فناوری پزشکی و دکتری تخصصی پژوهشی دانشجو تربیت می کند.
دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با حدود 2 هزار و 800 دانشجو، 6 بیمارستان و مراکز درمانی و بهداشتی در شهرستانهای سمنان، گرمسار، دامغان، مهدیشهر، آرادان و سرخه را زیر پوشش دارد.
6103/6026

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چند رشته در مقاطع مختلف تحصیلی، به دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اضافه شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات