اعضای هیات موسس مجمع عالی بازنشستگان انتخاب شدند

به گزارش روزدوشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، این انتخابات روز گذشته پس ازاستقرار هیات رئیسه سنی وبا کاندیدا شدن 31 نفر از نمایندگان کانون های بازنشستگی کشوری با حضور130 نفر از نمایندگان استانی از سراسر کشور ونمایندگان وزارت کشور در تهران برگزار شده است.
با برگزاری این انتخابات ازمیان 116 رای ماخوذه؛ آقایان امیرپویان فراز اصفهان، سیروس شاه حسینی ازتهران، حسین پورمختار ازتهران، ابراهیم بصیرنیا از کرمان ، سید محمد سیدی از مازندران، علی فیضی از تهران، احمد شهسواری از یزد، ام البنین خیراندیش از آذربایجان شرقی، بهمن مختاری از فارس، ابوالحسن ضرغامی از زنجان و عبدالرحیم قاسمی مفرد از خوزستان به عنوان 11 عضو هیات موسس انتخاب شدند.
قراراست هیات موسس مجمع عالی موقت بازنشستگان، تدوین اساسنامه مجمع عالی و ارسال و پیگیریِ به ثبت رسیدن اساسنامه و تشکل مجمع عالی بازنشستگان کشوری در وزارت کشور را تا زمان تشکیل مجمع عمومی و هیات مدیره اصلی پیگیری کند.
صندوق بازنشستگی کشوری از سال 1354 تاکنون فعالیت می کند و یک میلیون و 277 هزار بازنشسته کشوری را در دستگاههای اجرایی تحت پوشش دارد.
همچنین ازنظرپراکنش جغرافیایی، بیشترین جمعیت بازنشستگان کشوری در استان تهران با 290 هزار و817 نفر قرار دارد.
بازنشستگان کشوری تاکنون، از وجود یک تشکل سراسری و منسجم کشوری بی بهره بودند وافراد پس از بازنشستگی تنها در قالب کانون های بازنشستگی نهادهای مختلف فعالیت می کردند. اما با تشکیل مجمع عالی بازنشستگان کشوری و ثبت آن در وزارت کشور در آینده نزدیک می توان به افزایش چانه زنی بازنشستگان در سطوح تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور امیدوار بود.
اجتمام**9136 **‌1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعضای هیات موسس مجمع عالی بازنشستگان انتخاب شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات