افزایش غیرمنطقی زباله خانگی در مشهد / دفن روزانه 25 تن زباله عفونی

علی نجفی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در اردیبهشت ماه امسال روزانه 2300 تن زباله خانگی در مشهد جمع آوری شد در حالی که این رقم پیش از این به طور متوسط حداکثر روزانه بین هزار و 800 تا 2 هزار تن بود.
وی با بیان اینکه افزایش غیرمنطقی تولید زباله در دست بررسی است گفت: این میزان افزایش زباله معادل اضافه شدن 400 هزار نفر به جمع تولید کنندگان زباله است و احتمال می رود این مقدار زباله از خارج از محدوده خدماتی شهر به داخل شهر منتقل شده باشد.
وی همچنین از جمع آوری و دفن روزانه 25 تن زباله عفونی در مشهد خبر داد و اظهار کرد: بی خطرسازی زباله های عفونی بر عهده تولیدکنندگان زباله است و به رغم تلاش دانشگاه علوم پزشکی برای جمع آوری و بی خطرسازی این زباله ها، در عمل اتفاق خاصی در این زمینه نمی افتد.
نجفی با بیان اینکه دستگاه های اتوکلاو موجود در بیمارستانها نیز فقط به صورت موقت زباله های عفونی را بی خطر می سازد گفت: زباله های عفونی باید به طور کامل در دستگاه های زباله سوز سوخته شود.
وی با اشاره به وجود 32 بیمارستان در مشهد افزود: 26 اتوکلاو در این بیمارستانها وجود دارد.
وی اظهار کرد: از شش هزار پزشک فعال در مشهد 117 پزشک برای جمع آوری و دفن بهداشتی زباله ها همکاری می کنند.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد با اشاره به آغاز هفته محیط زیست و فرهنگ سازی برای استفاده نکردن از پلاستیک های خرید گفت: در هفته جاری در تمام فروشگاه های زنجیره ای شهرداری پنج هزار کیف خرید با هدف احیای استفاده از این کیف ها به صورت رایگان بین مشتریان و خریداران توزیع می شود.
وی ادامه داد: کارخانه تولید کود کمپوست زیرپوشش این سازمان با ظرفیت 400 تن در روز فعالیت می کرد که در سال گذشته با سرمایه گذاری 16 میلیارد ریالی بخش خصوصی علاوه بر افزایش کیفیت کود تولیدی این ظرفیت به 750 تن افزایش یافت.
وی با اشاره به ایجاد موانعی از سوی نهادهای خاص برای جلوگیری استفاده از کود های آلی افزود: به رغم تکلیف دولت برای حمایت از کودهای بیولوژیک و خرید کود کمپوست چرا استفاده از کودهای آلی از سوی نهاد خاص ممنوع اعلام می شود؟
نجفی گفت: باید بررسی شود در پی واردات کودهای شیمیایی چه منافعی وجود دارد.
7505 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش غیرمنطقی زباله خانگی در مشهد / دفن روزانه 25 تن زباله عفونی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات