دادگاه اداری مصر با لغو تابعیت محمد مرسی مخالفت کرد

پایگاه خبری جی بی سی نیوز اردن امروز (دوشنبه) به نقل از عزت غنیم وکیل و مدیر هماهنگی غیردولتی حقوق و آزادی مصر گزارش داد: دادگاه قضایی اداری (مربوط به اختلافات اداری) در قاهره با دادخواست قضایی برای لغو تابعیت محمد مرسی مخالفت کرده است.
محمود ابو العینین عضو هیات دفاع از متهمان جماعت اخوان المسلمین در این باره گفت: این شکواییه به دست ما نرسیده و هیچ چیز از آن نمی دانیم و از طریق رسانه های جمعی از آن مطلع شده ایم.
این دادخواست که سال گذشته به دادگاه مصر ارائه شد، لغو تابعیت محمد مرسی به دلیل جاسوسی برای کشورهای خارجی بوده است.
دادگاه مصر در دلایل قضاوت خود اعلام کرده که وزارت کشور مصر در گزارشی در خصوص طرح دعوی برای لغو تابعیت مرسی اعلام کرده که دلایل کافی قانونی برای این اقدام به دست نیاورده است.
برپایه این گزارش، دادگاه قضایی اداری مصر در گزارش خود اشاره کرده که هنوز اقدامات مرسی درباره اخلال در امنیت ملی و یا منافع عالی کشور ثابت نشده و این مساله با دادخواست درباره جاسوسی مرسی برای آمریکا و جنبش حماس و مشارکت در قتل تظاهرات کنندگان در مقابل کاخ ریاست جمهوری در تضاد نیست.
در ادامه این گزارش آمده است: بر اساس دلایلی که دادگاه قضایی مصر اعلام کرده اتهاماتی که مرسی به دلیل آنها محاکمه می شود، اتهامات جنایی است و با وجود آن که هنوز به طور قاطع اتهام مرسی در ارتکاب به این جنایات ثابت نشده، ولی این دادگاه همچنان جریان دارد و این اتهامات باعث نمی شود که محمد مرسی از تابعیت مصر خارج شود.
محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر در 5 پرونده تحت محاکمه قرار دارد که عبارتند از:
1- وادی نطرون که بر اساس حکم اولیه محمد مرسی در این پرونده به اعدام محکوم شده است.
2- جاسوسی بزرگ که مرسی در حکم اولیه در این پرونده به 25 سال زندان محکوم شده است.
3- حوادث اتحادیه که در این اتهام هم مرسی بر اساس حکم اولیه به 20 سال زندان محکوم گردیده است.
4- جاسوسی برای قطر که قرار است 18 ماه ژوئن جاری حکم این پرونده قرائت شود.
5 - اهانت به دستگاه قضایی مصر که محاکمه مرسی در این پرونده همچنان در جریان است.
خاورم**1408**1275

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دادگاه اداری مصر با لغو تابعیت محمد مرسی مخالفت کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات