80 درصد معادن افغانستان به‌صورت غیرقانونی استخراج می‌شود

معدن افغانستان استخراج غیرقانونی ۸۰ درصد از معادن افغانستان در حالی انجام می‌شود که یک موسسه ارزیابی و پژوهشی دلیل این امر را ناامنی و عدم تسلط دولت کابل برای مدیریت و کنترل معادن این کشور اعلام کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، موسسه ارزیابی و پژوهشی افغانستان در گزارشی اعلام کرد: صدها معدن کوچک به دلیل ناامنی و عدم تسلط دولت به طور غیرقانونی استخراج می‌شود.

این موسسه تصریح کرد: استخراج غیرقانونی این معادن منجر به کاهش سودآوری دولت افغانستان و مشکلات بودجه‌ای شده است.

پژوهش مذکور نشان می‌دهد که دولت افغانستان هنوز هم در استخراج معادن بزرگ که باعث اشتغال‌زایی می‌شود ناکام بوده و درگیر مدیریت استخراج معادن کوچک است.

در گزارش 68 صفحه‌ای این موسسه آمده است که استخراج غیرقانونی معادن کوچک در مناطقی انجام می‌شود که تحت کنترل و مدیریت دولت افغانستان نیست.

وزارت تجارت و صنایع افغانستان نیز در این باره تأکید می‌کند: 80 درصد از معادن افغانستان به طور غیرقانونی استخراج می‌شود.

مرکز ارزیابی و پژوهشی افغانستان گزارش خود را بر اساس تحقیقاتی که در نظرسنجی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی افغانستان، فعالان مدنی و 30 نفر از متخصصین حوزه فنی مهندسی معادن این کشور انجام داده منتشر کرده است.

انتهای پیام/.25

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «80 درصد معادن افغانستان به‌صورت غیرقانونی استخراج می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات