اکثر اروپایی‌ها تمایلی به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ندارند

اتحادیه اروپا یک نظرسنجی که در ۹ کشور عضو اتحادیه اروپا انجام شده است، نشان می‌دهد بیشتر شهروندان اروپایی بر خلاف خود انگلیسی‌ها با ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا موافقند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم‌،‌ تنها دو هفته مانده به برگزاری همه پرسی در انگلیس درباره خروج احتمالی این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت)، یک نظرسنجی که در نه کشور عضو این اتحادیه انجام شده است، نشان می دهد بیشتر شهروندان اروپایی بر خلاف خود انگلیسی‌ها با ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا موافقند.

روزنامه فرانسوی لو فیگارو با انتشار نتیجه این نظرسنجی نوشت: «اروپایی‌ها به روشنی نشان دادند که می خواهند انگلیسی‌ها درون کلوپ 28 باقی بمانند».

لو فیگارو اضافه کرد: «این احساس در آلمان، فرانسه و لهستان نسبت به نظرسنجی قبلی که ماه آوریل مؤسسه «ت ان اس» TNS انجام داده بود، به طور محسوسی افزایش یافته است.»

در آلمان 79 درصد پرسش شوندگان اعلام کردند می خواهند انگلیس در اتحادیه اروپا باقی بماند که یک درصد نسبت به نظرسنجی قبلی افزایش دارد.

در فرانسه 65 درصد پرسش شوندگان و در لهستان 64 درصد آنان موافق ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا هستند که این آمار نیز به ترتیب شش درصد و 10 درصد افزایش را نسبت به نظرسنجی قبلی نشان می دهد.

66درصد لوکزامبورگی‌ها، 63 درصد هلندی‌ها، 62 درصد دانمارکی‌ها، 62 درصد فنلاندی‌ها و 62 درصد مردم چک نیز می خواهند که انگلیس در اتحادیه اروپا باقی بماند. اما در افکار عمومی انگلیس، درصد کسانی که خواهان خروج از اتحادیه اروپا هستند اندکی بیشتر از درصد طرفداران ماندن در اتحادیه اروپا است.

بر اساس نظرسنجی جدید، 43 درصد انگلیسی‌ها ترجیح می دهند انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود که افزایش قابل توجهی را نسبت به ماه آوریل که این رقم 34 درصد بود، نشان می دهد.

آمار انگلیسی‌هایی که می‌خواهند کشورشان در اتحادیه اروپا باقی بماند 41درصد است.

در ماه آوریل 38 درصد انگلیسی‌ها خواهان ماندن این کشور در اتحادیه اروپا بودند.

با این حال تنها 26 درصد انگلیسی‌ها معتقدند که کشورشان از اتحادیه اروپا جدا خواهد شد و 43 درصد فکر می کنند که انگلیس در اتحادیه اروپا ماندنی است.

این نظرسنجی در نیمه دوم ماه مه همزمان در فرانسه، آلمان، لهستان، هلند، دانمارک، فنلاند، جمهوری چک و لوکزامبورگ همچنین انگلیس از حدود هزار نفر فرد بالای 18 سال توسط موسسه «ت ان اس» انجام شد.

انتهای پیام/26

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اکثر اروپایی‌ها تمایلی به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ندارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات