مخالفت وزیر اقتصاد ایتالیا با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

ایتالیا وزیر اقتصاد ایتالیا نسبت به خطر تضعیف اتحادیه اروپا در صورت خروج بریتانیا از این اتحادیه هشدار داده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، کارلو پادوان وزیر اقتصاد ایتالیا امروز دوشنبه در مصاحبه با روزنامه آلمانی هندلز بلات تاکید کرد: تنها راه برای مقابله با تهدید تضعیف اتحادیه اروپا در صورت خروج احتمالی بریتانیا از این بلوک، این است که بر همگرایی بیشتر تمرکز کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: نخستین خط دفاعی در برابر مشکلات و ناهنجاری بازارها، اتحادیه اروپا است ولی اگر خروج بریتانیا موجب تضعیف این اتحادیه شود، تنها راهی که به ما کمک خواهد کرد، افزایش همگرایی با عزم قاطع خواهد بود، آن هم در شرایطی که بازار مشترک اروپا در حال سر و سامان دادن به مشکل مهاجرت است.

اظهارات وزیر اقتصاد ایتالیا در شرایطی است که مردم انگلیس قرار است در همه پرسی 23 ژوئن یعنی 3 تیرماه در خصوص ادامه عضویت 43 ساله این کشور در اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند.

طرفداران خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که خروج انگلیس از این اتحادیه موجب تقویت رشد اقتصادی خواهد شد و ادامه عضویت در اتحادیه اروپا موجب رکود اقتصادی و افزایش سطح ورود مهاجران خارجی می شود.

حامیان خروج از اتحادیه اروپا بر این باورند که بخش مالی بریتانیا خارج از اتحادیه اروپا با رشد و رونق بیشتری روبرو خواهد شد و قادر خواهد بود تا مذاکرات جدیدی را با سایر کشورهای عضو بازار متحد اروپا انجام دهد.

انتهای پیام/
 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مخالفت وزیر اقتصاد ایتالیا با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات