زمزمه های افزایش 11 درصدی بهای برگ سبز چای در راه است

رئیس اتحادیه چایکاران، از احتمال افزایش 11 درصدی بهای برگ سبز چای در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش شریان نیوز،

ایرج هوسمی رئیس اتحادیه چایکاران با اشاره به نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای اظهار داشت:  چند روزی است که برداشت چین اول به اتمام رسیده و اکنون باغات در حال بهره برداری برای دور دوم هستند تا برداشت  چین دوم از 10 الی 15 روز آینده آغاز شود.    وی افزود: برداشت محصول در چین اول در مقایسه با سال گذشته 20 تا 30 درصد افزایش داشته است و همواره پیش بینی می شود که تولید برگ سبز و چای خشک تولیدی با 25 درصد افزایش تا پایان فصل بهره برداری همراه باشد.   هوسمی با اشاره به نرخ خرید تضمینی بیان کرد: با توجه به آنکه برداشت چین اول برگ سبز به اتمام رسیده و چین دوم تا چند روز آینده آغاز می شود اما شب گذشته از افزایش 11 درصدی بهای برگ سبز چای خبرهایی به گوش رسیده اما تا به صورت موثق اعلام نشود اعتمادی نمی توان داشت.   رئیس اتحادیه چایکاران تصریح کرد: عدم بهای برگ سبز چای برای امرار معاش کشاورزان مشکلاتی را به همراه داشته چرا که آنها از مهر ماه گذشته تا اردیبهشت ماه هیچ منبع درآمدی نداشتند که امرار معاش کنند و به همین خاطر طی این ده ماه سخت زندگی خود را گذراندند.    

 

[ منبع این خبر سایت شریان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زمزمه های افزایش 11 درصدی بهای برگ سبز چای در راه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات