سالانه 28 هزار تُن انواع میوه در شهرستان سقز برداشت می شود

به گزارش ایرنا محمد پیشداد روز دوشنبه در جریان بازدید علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه سقز از باغ سه و نیم هکتاری پسته روستای 'قهرآباد حومه' افزود: در 9 هکتار از باغ های شهرستان سقز پسته کشت شده است.
وی در بازدید از باغ سیب و آلبالو روستای' بیگ اویسی' آکو ریحانی نیز عنوان کرد: این باغ هشت ساله به سیستم آبیاری نوین مجهز است و 520 اصله نهال و 300 اصله آلبالو در آن کشت شده است.
او همچنین در بازدید از مزرعه 16 هکتاری نخود مکانیزه نیز بیان کرد: در سطح 15 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان نخود کشت شده است که 200 هکتار از آن که جنبه ترویجی دارد به کشت نخود مکانیزه اختصاص یافته است.
مدیر جهاد کشاورزی سقز در بازدید از گلخانه توت فرنگی واقع در 'کوچک سفلی' به مدیریت شهربانو حسنی نیز با بیان اینکه 13 گلخانه در شهرستان فعال است اظهار کرد: رقم این توت فرنگی 'کاماروسا' است که به صورت' هیرو پونیک 'در سطح سه هزار متر مربع کشت شده است.
پیشداد در بازدید از مزرعه کلزا به مدیریت عمر نصرا..خانی نیز بیان کرد: در این مزرعه در سطح دو هکتار رقم جدید 'هیبرید' کشت شده است که پیش بنی می شود شش تن در هر هکتار محصول برداشت شود.
وی در زمان حضور در مزرعه چهار و دو دهم هکتاری چغندر قند هم گفت: در یک هزار هکتار از زمین های کشاورزی این محصول کشت شده است که پیش بینی می شود 110 تُن در هکتار برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی در بازدید از مزرعه گندم آبی هم عنوان کرد:در سطح چهار ونیم هکتار از مزرعه های گندم شهرستان بذر رقم 'پیشگامان مادری' کشت شده است که برآورد اولیه این است هفت تُن در هکتار گندم برداشت شود.
در این بازدید فریبرز اولیایی ، معاون برنامه ریزی اداری ومالی فرماندار ،سامان عرفانی بخشدار مرکزی و جمعی از کارشناسان جهاد نیز حضور داشتند.
سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
7249/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سالانه 28 هزار تُن انواع میوه در شهرستان سقز برداشت می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات