احداث مسیر قزوین - کلاچای 100 کیلومتر کاهش مسیر را به دنبال دارد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا حامد مانی فر در بازدید از جاده قزوین-رحیم آباد- کلاچای افزود: تایید اولیه زیست محیطی با انجام مطالعات اولیه از حفاظت محیط زیست استان قزوین صورت گرفته و در این رابطه استان گیلان هم باید اقدام کند.
وی اظهارکرد: همچنین این مسیر به لحاظ پدافندی و برقراری ارتباط میان کریدر شمال و جنوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است و موجب توسعه مناطق رشته کوه البرز در الموت و رحیم آباد خواهد شد.
مانی فر با بیان اینکه این مسیر به لحاظ گردشگری و توسعه اقتصادی واجد اهمیت است، افزود: این طرح ملی ردیف اعتباری یکسانی دارد و در صورت تصویب از ابتدای آن در استان قزوین تا انتهای آن در استان گیلان به طور یکسان اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: این مسیر البته برای قزوین نسبت به استان گیلان از اهمیت بیشتری برخوردار است چون از روستای ویار تا نقطه مرزی بین دو استان راه قابل استفاده ای ندارد.
مانی فر ادامه داد: برقراری ارتباط روستاهای این منطقه زمینه تبادلات بیشتر اهالی این منطقه و مردمان استان گیلان و مازنداران را فراهم می آورد و موجب گسترش روابط میان دو استان خواهد شد.
وی با اشاره به موقعیت این مسیر افزود: برخورداری از جذابیت های توریستی و گردشگری و کاهش مسیر تردد موجب می شود بسیاری عبور از این مسیر را ترجیح دهند.
مانی فر ادامه داد: ارتباط میان اهالی این منطقه با ساکنان مردم رحیم آباد و اشکورات بسیار زیاد است و تبادلات اقتصادی و اجتماعی و سکونتگاهی موجود بر اهمیت برقراری این راه ارتباطی تاکید می کنند.
در این بازدید سه تن از معاونان وزیر راه وشهرسازی معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل،معاون حقوقی امور مجلس و هماهنگی استانها ، معاون راه روستایی، استاندار قزوین،مدیر کل راه و شهرسازی استان گیلان نیز حضور داشتند.
محور قزوین- رحیم آباد- کلاچای حدود 140 کیلومتر است که 75 کیلومتر آن در استان قزوین قرار دارد و پیش بینی می شود احداث این مسیر حدود 60 میلیون لیتر کاهش مصرف سوخت را به دنبال داشته باشد.
6101/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احداث مسیر قزوین - کلاچای 100 کیلومتر کاهش مسیر را به دنبال دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات