اجرای 15 طرح صنعتی و تجاری تا پایان امسال در استان سمنان

به گزارش ایرنا، بهروز اسودی روز دوشنبه در دومین نشست خدمات سرمایه گذاری در سالن غدیر استانداری سمنان افزود: آغاز گام (فاز) اول راه اندازی شرکت مینی بوس در استان سمنان عملیاتی شده است و زمین اجرای طرح و انتقال خط تولید آن از کشور ترکیه تا پایان سال انجام خواهد شد.
وی اظهار داشت: همچنین سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ساخت واگن های باری در استان سمنان اعلام آمادگی کردند و با مشخص شدن کشور واردکننده فناوری ساخت واگن،مراحل اداری این ساخت و ساز در استان اجرایی خواهد شد.
اسودی کم آبی را چالش اساسی حوزه صنعت این استان اعلام و اضافه کرد: برای افزایش سرمایه گذار اقتصادی باید راه کارهای اساسی در این امر اتخاذ شود.
وی با بیان این که تنها چهار درصد آب استان سمنان در زمینه صنعت و تجارت مصرف می شود، گفت: می توان با تغییر الگو مصرف و ایجاد شبکه های آبرسانی به مناطق تولیدی و صنعتی در افزایش رونق اقتصادی گام برداشت.
اسودی تاکید کرد : برای راه اندازی کارخانه کربنات استرانسیم که در صنعت کاغذ کاربرد دارد ،120لیتر در ثانیه آب نیاز است که می توان با پسابهای برگشتی درون شهری بخش زیادی آب این کارخانه را تامین کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از دیگر چالش های اساسی این اداره کل اختلاف نظرهای محیط زیستی با اداره کل منابع طبیعی استان سمنان است که امید است با شناسایی مناطق اقتصادی، قراردادهای همکاری بین این ادارات کل منعقد شود.
وی جذب سرمایه در بخش معدن را از اولویت کاری این اداره کل در سال جاری ذکر کرد و افزود: سرمایه گذاری در بخش نبات استرانسم به ارزش 450 میلیارد ریال و فرآوری سیلیس به ارزش 12میلیارد و 500میلیون ریال با کمک بخش خصوصی انجام می شود.
مشکل اصلی 74 درصد از واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان نقدینگی است که بنا به نظر مسئولان این استان با اعتبار پنج هزار میلیارد ریالی ،این مشکل برطرف می شود.
استان سمنان حدود سه میلیارد تن ذخایر معدنی زمین شناسی با بیش از 328 میلیون تن ذخایر قطعی با 40 نوع ماده معدنی شناخته شده دارد و حدود 520 معدن اکنون به بهره برداری مشغولند.
/6026/7339

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای 15 طرح صنعتی و تجاری تا پایان امسال در استان سمنان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات