لاله اسکندری: با آینده نگری از زمین و آسمان مراقبت کنیم

لاله اسکندری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا درباره اهمیت توجه جوانان به محیط زیست و فعالیت های این بخش از جامعه، اظهار کرد: به تازگی نیروهای جوان داوطلب می شوند و اقدماتی برای محافظت از محیط زیست و پاک‌سازی فضاهای طبیعی انجام داده اند که بسیار ارزشمند است.
وی افزود: مثلا گروه‌هایی آخر هفته‌ها به کوه‌های شمال تهران می‌روند و زباله‌های آنجا را جمع می‌کنند. این نوع حرکت‌ها در حوزه محیط زیست کمک خوبی به حساب می‌آید و باید این گونه حرکت ها در میان همه مردم فرهنگ سازی شود.
این بازیگر سینما درباره فعالیت های هنرمندان در این حوزه با اشاره به اینکه مردم پیش از اینکه از مقالات و خبرها تاثیر بگیرند، تحت تاثیر هنرمندان هستند، اظهار داشت: هنرمندان همیشه در جامعه کنش گر هستند و فعالیت هایی که انجام می دهند تاثیرگذار است و قدم های بزرگی خواهد بود.
اسکندری با بیان فقدان تفکر آینده نگری در جامعه، گفت: آدم‌ها در هر گروه و دسته ای که قرار دارند معمولا فقط به لحظه‌ای که در آن هستند، فکر می‌کنند و هیچ چشم اندازی برای آینده متصور نیستند. فقدان تفکر آینده نگری سبب شده که ما از زمین و آسمان غافل باشیم.
وی درباره بی توجهی مردم به آلودگی هوا، اظهار کرد: در شهری زندگی می‌کنیم که به طور مشخص از هوای پاک محروم است و با تمام وجود این مشکل را احساس می‌کنیم، با این حال اما برای حفظ آسمان پاک تلاشی نمی کنیم.
اسکندری ادامه داد: بنابراین قوانین به تنهایی نمی‌تواند در حل معضلات محیط زیست اثر داشته باشد، اما اگر قوانین و فرهنگ‌سازی با یکدیگر ترکیب شوند، بی‌تردید نتیجه مطلوبی حاصل می‌شود. همانطور که این ترکیب در مشکلات راهنمایی و رانندگی کارساز شد.
این بازیگر و گرافیست که طرح هایی از وی در سطح شهر روی دیوارها اجرا شده، درباره آلودگی های تصویری نیز، توضیح داد: آلودگی‌های مختلف آب، خاک و هوا بیشتر دیده می‌شوند. در حالی که آلودگی تصویری هم از اهمیت زیادی برخوردار است، چون این نوع از آلودگی ارتباط مستقیم با روحیه جامعه خواهد داشت.
وی ادامه داد: سعی من در آثاری که برای سطح شهر طراحی کرده ام این است که بخشی از آلودگی‌ تصویری شهر را کاهش دهم و کمی فضای خاکستری شهر را تعدیل کنم. فضایی با ساختمان‌های بلند و اتوبان های بزرگ که باعث شده اند چشم مردم از دیدن طبیعت محروم باشد.
بازیگر فیلم رسم عاشقی با اشاره به آثارش در حوزه تجسمی نیز گفت: هدفم از طراحی این آثار ایجاد آرامش در شهر بود و اینکه مردم از فضای خشک و خاکستری رنگ شهر فاصله بگیرند و کمی رنگ و فرم ببینند.
اسکندری خاطرنشان کرد: وقتی به شمال سفر می‌کنم از دیدن زباله‌هایی که در اطراف ساحل ریخته شده، متاسف می شوم که چرا مردم حاضر نمی‌شوند برای دور ریختن زباله، خود را به سطل آشغال برسانند.
جشنواره بین المللی فیلم سبز با موضوع محیط زیست از 25 تا 31 اردیبهشت به دبیری فرهاد توحیدی در تهران برگزار شد.
فراهنگ**9246**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لاله اسکندری: با آینده نگری از زمین و آسمان مراقبت کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات