ظرفیت پرورش ماهیان خوراکی در قزوین تا ۴ برابر قابل افزایش است

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان، نیازعلی ابراهیمی پاک در این باره اظهار کرد: در حال حاضر سالیانه دو هزار و ۵۰۰ تن ماهی خوراکی در استان تولید می شود.

وی از حاشیه رودخانه شاهرود در بخش های الموت غربی و شرقی به عنوان یک مکان بسیار مستعد برای پرورش ماهی خوراکی یاد و اظهارکرد: برای پرورش ماهیان خوراکی در این منطقه از سرمایه گذاران حمایت خواهیم کرد.

ابراهیمی پاک، تشکیل تعاونی های روستایی را برای توسعه فعالیت های مربوط به شیلات و آبزی پروری ضروری دانست و اظهار داشت: در هر نقطه از استان که دارای شرایط مساعد بوده و منابع آبی به میزان لازم و کافی وجود داشته باشد، می توان به در حوزه شیلات و آبزی پروری فعالیت داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در پایان با اشاره به لزوم افزایش سرانه مصرف ماهی در سطح جامعه بویژه نسل نوجوان و جوان، افزود: با استفاده از ظرفیت های موجود برای پرورش ماهیان خوراکی، می توان ضمن اشتغال زایی و کمک به اقتصاد استان و کشور، به تولید غذای سالم برای جامعه پرداخت.

۱۹۹ واحد در استان قزوین به کار پرورش ماهیان خوراکی می پردازند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظرفیت پرورش ماهیان خوراکی در قزوین تا ۴ برابر قابل افزایش است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات